toetsenbord: y=z en z=y

Status
Niet open voor verdere reacties.

kanyarat

Verenigingslid
Lid geworden
24 sep 2004
Berichten
1.005
Hallo,

Ik sluit net een Dell toetsenbord aan op een pc en probeerde de hele tijd de productcode van xp in te tikken en dat wilde maar niet lukken. Tot ik er achter kwam dat als ik een Y intikte er een Z verscheen, en andersom. Is dit te verhelpen?

mvrgr. kanyarat.
 
Waarschijnlijk is er een Duits Qwertzu toetsenbord geïnstalleerd. Kijk bij Landinstellingen.
 
Laatst bewerkt:
Je moet even de toetsenbord instellingen aanpassen.

- Start
- Instellingen
- Configuratiescherm
- Landinstellingen
- Tabblad "talen"
- Knop "Details"

- Toevoegen.
- Invoertaal "Nederlands"
- Toetsenbord indeling: Nederlands of Engels kiezen.
- ok

Als je dit niet staan hebt in het scroll down menu, klik op toevoegen

De laatste optie bepaald wat de indeling is van je toetsenbord.

Engels Toetsenbord kun je herkennen aan QWERTY. Deze toetsen staan linksbovenaan en dan van links naar rechts lezen,

Bij een Frans toetsenbord zit er op dit plek de toetsen AZERTY
ETC ETC
 
De stappen van Mikeo zullen het probleem ws oplossen.
Wel kun je w.s. beter voor VS internationaal kiezen voor je toetsenbord indeling anders gaan de leestekens en samengestelde tekens (bv ë) niet goed.
 
Toch nog een dingetje: Het is dus een engels toetsenbord en staat ingesteld op VS internationaal. Nu werkt het goed alleen het apestaartje is nu shift 2. Verder niet zo spannend want een ander toetsenbord is gauw gehaals, maar ik zou graag weten hoe dat komt.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan