Traag systeem, zal ik format c: doen?

Status
Niet open voor verdere reacties.

Saskya

Gebruiker
Lid geworden
11 apr 2005
Berichten
28
Ik heb vorig jaar december een nieuwe pc gekocht (desktop). Voor inhoud systeem zie onder. Nu is het ding, eigenlijk al best wel lang, erg langzaam. Het begint al met opstarten, het opstartscherm van XP is ongeveer 2 a 3 minuten bezig. En als ik eenmaal bezig ben op de pc, voornamelijk fotobewerking in Paint Shop Pro en Photoshop, gaat het allemaal erg langzaam. Als ik dan ook nog iTunes opstart en tegelijkertijd naar muziek wil luisteren schiet hij redelijk in de stress (maw haperende muziek).

Ik vind niet dat ik overdreven veel vraag van een pc met 2GB intern geheugen en ruim voldoende schijfruimte en een redelijk snel moederbord, toch? Met diverse testprogramma's gecontroleerd op trojans of virussen maar die zijn niet gevonden.

Nu zit ik te dubben of ik gewoon maar eens format c: moet gaan doen en opnieuw beginnen. Maar zou dat zin hebben? Of zijn er nog andere dingen die ik eerst nog kan doen?

Dank alvast voor suggesties!

----- systeem: -----

Computer:
Besturingssysteem Microsoft Windows XP Home Edition
OS Service Pack Service Pack 2

Moederbord:
CPU Type Unknown, 3000 MHz (15 x 200)
Moederbordnaam Onbekend
Moederbord Chipset Onbekend
Systeemgeheugen 2039 MB
BIOS Type AMI (09/07/06)
Communicatiepoort Communicatiepoort (COM1)
Communicatiepoort ECP-printerpoort (LPT1)

Scherm:
Video kaart Intel(R) 82945G Express Chipset Family (128 MB)
Monitor Plug en Play-monitor [NoDB] (HSDP836928)
Monitor SyncMaster 223BW/223BWG/216BW(Analog) [NoDB] (HSDP836928)

Multimedia:
Geluidskaart Intel ICH7 - High Definition Audio Controller

Opslag:
IDE apparaat Intel(R) 82801GB Serial ATA Storage Controllers - 27C0
IDE apparaat Intel(R) 82801GB Ultra ATA Storage Controllers - 27DF
SCSI/RAID apparaat ITE IT8211 ATA/ATAPI Controller
Diskettestation Diskettestation
Harde schijf Maxtor 6V250F0 (233 GB, IDE)
Harde schijf Maxtor 6V080E0 (76 GB, IDE)
Optische Station BENQ DVD LS DW1655
SMART Status harde schijf OK

Partities:
C: (NTFS) 78152 MB (64696 MB vrij)
D: (NTFS) 87996 MB (83655 MB vrij)
E: (NTFS) 88373 MB (56158 MB vrij)
F: (NTFS) 62997 MB (26951 MB vrij)
Geheugencapaciteit 310.1 GB (226.0 GB vrij)
 
Wat draait er allemaal op de achtergrond mee? Kijk eens in taakbeheer naar je geheugenverbruik. Veel en/of zware software die mee met windows moeten opstarten, kunnen het systeem aanzienlijk vertragen. En zijn alle drivers geinstalleert?
 
Niet overdreven veel, dacht ik. McAfee gebruikte nogal wat, die heb ik ingeruild voor een lichtere virusscanner maar dat heeft niet erg geholpen... de progs die het meeste gebruiken zijn de programma's die ik gewoon gebruik, mail, browser, enz. Verder is er de - neem ik aan standaard - waslijst van XP zelf. Alles bij elkaar zo'n 50 dingen in totaal. Is dat normaal?
 
om je vraag kort te beantwoorden: nee ;)

Nee ligt eraan met wat je met normaal bedoeld. Een kaal systeem zonder virusscanner gebruikt ongeveer de helft.
Als je systeem, toen je het net kocht, sneller was, dan kun je dezelfde snelheid met een herinstallatie weer benaderen. Het kan zijn dat je een paar programma's hebt geinstalleerd die stiekum nog resources snoepen.

Gebruik msconfig (start --> uitvoeren --> msconfig) eens en anders autoruns (google autoruns, cool progje van MS) om te kijken wat windows allemaal opstart. De meeste items kun je opzoeken op internet, maar als je twijfelt kun je er hier ook een paar voorleggen.

Je kunt het snel testen door je pc in veilige mode op te starten. Windows word dan kaal gestart, zonder extra drivers o.i.d. te laden/starten. Loopt windows dan wel soepeler en sneller, dan zit het duidelijk in de software.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan