Ubuntu > Firefox > Lettertype

Status
Niet open voor verdere reacties.

Bassos

Gebruiker
Lid geworden
12 nov 2004
Berichten
357
Hoi,

het is dan eindelijk gelukt. Ik heb Ubuntu 7.04 op mijn pceetje gezet. De eerste keer overigens dat ik met Linux aan de slag ben gegaan.

Nu vallen mee meteen al een aantal dingen op:

- Nog niet alles is vertaald in het Nederlands, heb al wel het talenpakket gedownload net.

- De website's in firefox op de Ubuntu pc zien er anders uit dan de website's op de windows pc. Het gebruikte lettertype op de Ubuntu pc is anders en het is veel dikker gedrukt.

Ik wil wel een screenshot maken, alleen ik krijg ze niet upgeload.
 
ja kan in firefox de letter type instellen die je wil gebruiken, bij bewerken en dan voorkeuren

wat ook kan is even (ms)corefonts pakketje installeren

je kan ttf-fonts van een oude windows-installatie te kopieren naar linux) en die fonts in de browser in te stellen.
je kan ze ook installeren natuurlijk

ttf-fonts zijn over het algemeen scherper dan postscript/bitmap-fonts die veelal met linux worden meegeleverd.

succes
 
Ik denk inderdaad dat het iets met de lettertypen te maken heeft. Want ik zie het type verdana nergens tussen de fonts staan bij Ubuntu. en dit lettertype wordt wel degelijk veel gebruikt op het web.

Ik zal eens aan de gang gaan...
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan