Vaag voedingsprobleem

Status
Niet open voor verdere reacties.

JohnSir

Gebruiker
Lid geworden
9 mei 2013
Berichten
6
Besten,

Ik heb een Acer Aspire M7720, en sinds een tijdje gaat deze steeds moeilijker aan, totdat deze helemaal niet meer ingeschakeld wordt.

Dus... alles open getrokken, en reeds het volgende gedaan (en ja, het groene lampje brandt dat er power aanwezig zou zijn):

- Om te kijken of het mijn sw switch is, op de sw power pins met de hand sluiting gemaakt, geen oplossing
- Voeding los gehaald om de pins door te meten met een multimeter: groen: >2.98V, paars: 5.05V. Grijs 0V. Lijkt mij goed
- Om te controleren of de voeding uberhaupt aan gaat, groen kortgesloten met zwart/ground. Voeding schiet aan, grijs geeft 5 Volt, dus alle waardes op de rails zouden goed moeten zijn, deze doorgemeten, en krijg overal netjes 12V, 12V,5Volt en 3.3 volt (binnen de 5% marges).
- Wanneer ik de voeding weer aansluit. en nu de voeding doormeet wanneer ik de sw powerswitch kortsluit, dan meet ik op groen toch nog een voltage van 0.02 Volt, en dus niks op de rails en grijs is nog steeds 0 Volt. Wanneer ik de sw powerswitch niet meer kortsluit, blijft de voltage op groen 0.02 volt, alsof je dus de sw powerswitch knop ingedrukt houdt. Al is dit wel alleen wanneer ik de pinnen wat langer kortsluit.
- Nu heb ik er een switch voor gezet (op de voeding kabels) om zelf dus de voeding aan en uit te zetten ipv deze door het moederbord te laten gebeuren, zodat er in ieder geval geen 0,02 volt meer gemeten wordt.

Ik had nu wel verwacht dat er in ieder geval IETS zou gebeuren, maar nee, de voeding slaat niet aan.

Ik heb al geprobeerd apparaten (bijvoorbeeld een harde schijf) aan te sluiten op de voeding zonder deze aan te sluiten op het moederbord, en dan slaat de voeding wel aan.

Ik heb geen vervangende voeding liggen, en al helemaal geen vervangend moederbord.

Kan iemand me verder op weg helpen/ wat test aanwijzingen geven of het zoals ik denk echt m'n voeding is, of dat ik toch aan een vervangend moederbord moet gaan denken?

Wat details voeding:
450 Watt, 500 piek. Maker?: FSP Group, serienummer: fsp455-60paf. Deze voeding kwam mee met de kast.

Groeten,
John.
 
Vergeten te melden maar dit had ik reeds gecontroleerd, er is geen bolling te zien op welke condensator dan ook, verder ook nergens verkleuringen te zien op het moederbord, ook heb ik de voeding open gemaakt, en ook daar is geen enkele bolle condensator te vinden.
 
In ieder geval nu even een vervolgvraag... Hoe kan ik de voeding belast testen? Dan bedoel ik niet door deze op het moederbord te prikken, maar bijvoorbeeld een schema voor op een breadboard en daar dan mijn 24 polige stekker op aan te sluiten. Weet iemand welke waarde weerstanden ik moet gebruiken, of dat ik een 1 of ander apparaat kan gebruiken ipv een set weerstanden?
 
Ik heb hier dezelfde pc staan ter reparatie met precies dezelfde probleem. Ik heb een tijdelijke andere voeding aangesloten en alles werkt weer. Voeding die er in zit is echt minimaal. Pc zat vol stof o.a. in alle ventilators. Dat zal allemaal net te veel zijn geweest voor de voeding. De oude voeding werkt wel als ik 'm loskoppel en geeft ook de juiste spanning waardes. Maar zodra de voeding belast wordt zakt alle spanning weg. Alleen de moederbord lampje en powerknop lampje gaat aan. Hoop dat je iets hebt aan deze info.
 
Ik heb hier dezelfde pc staan ter reparatie met precies dezelfde probleem. Ik heb een tijdelijke andere voeding aangesloten en alles werkt weer. Voeding die er in zit is echt minimaal. Pc zat vol stof o.a. in alle ventilators. Dat zal allemaal net te veel zijn geweest voor de voeding. De oude voeding werkt wel als ik 'm loskoppel en geeft ook de juiste spanning waardes. Maar zodra de voeding belast wordt zakt alle spanning weg. Alleen de moederbord lampje en powerknop lampje gaat aan. Hoop dat je iets hebt aan deze info.

Inmiddels werkt alles weer. Oude voeding vervangen door een nieuwe Corsair CX500. Eigenaar is weer blij.
 
Hi jongens

Hier hetzelfde probleem en heb deze met de tip van oldies45 gerepareerd en zie hier het probleem is opgelost en zeker niet duur.
Voeding is dus echt te min voor deze pc.
Dit even ter info
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan