Verdwenen bestanden van Harddisk recorder redden

  • Onderwerp starter Onderwerp starter Tsja
  • Startdatum Startdatum
Status
Niet open voor verdere reacties.

Tsja

Gebruiker
Lid geworden
10 mrt 2009
Berichten
11
Tijdens het bewerken van een opname (stoppunten toevoegen) verdwenen plotseling alle eerder opgenomen bestanden van mijn 80GB LG harddisk recorder. Eerst gaf hij nog aan dat het grootste deel van de HD gebruikt was, maar er 0 bestanden op stonden. Na het uitschakelen en opnieuw aanzetten bleek de harde schijf volledig leeg en beschikbaar voor nieuwe opnamen. Het lijkt wel of hij ongewild is gefomateerd. Een deel van de opnamen is mij zeer dierbaar en was nog niet op DVD gezet.

De Seagate schijf kan ik in een PC hangen maar dan wordt hij niet herkend. Heeft dit überhaupt wel zin, kun je de bestanden nog op één of andere wijze redden? Ik neem aan dat de opnamen zelf nog wel aanwezig zijn, maar het probleem zit in het bestandssysteem met de inhoudsopgave.
Ik beschik over diverse PC's en software waaronder Knoppix en Ghost, maar zou graag tips hebben hoe te handelen.
 
Helaas, dat werkt niet

Helaas, Recuva werkt onder Windows en de schijf uit een Harddiskrecorder is daarmee niet te zien.
Het schijnt dat deze schijven vaak voorzien zijn van een Linux partitie en dat er op die manieer wel wat mee te beginnen is. Ik ben daar echter onvoldoende in thuis, ik heb Knoppix al even geprobeerd en de schijf is gecontroleerd en in orde, maar ik weet niet hoe ik met Knoppix nu verder moet om de bestanden te redden. .
 
Kan het zijn dat de jumpers achterop de schijf niet goed staan, waardoor Windows 'm niet lust? Hij zal nu op Master staan, dit moet waarsch. Slave of Cable select zijn.

Je zou de schijf met een data recovery programma op de PC denk ik moeten kunnen lezen.. Zo'n programma kijkt naar rauwe data. Ik heb goeie ervaringen met het programma 'Get Data Back' .
Anders hieronder ook een recover prog voor linux bestanden in een windows omgeving. Het bestands-systeem schijnt op FAT-16 te lijken.

http://download.cnet.com/GetDataBack-for-FAT/3000-2094_4-10061631.html
http://www.diskinternals.com/linux-recovery/
http://www.google.com/search?hl=en&client=safari&rls=en-us&q=vxext+fs+windows&btnG=Search
 
Helaas, ik ben er nog niet uit.

Helaas ben ik er nog niet uitgekomen. De jumpers waren het in ieder geval niet. Met de genoemde programma's ben ik echter nog niet bezig geweest, vandaar dat ik de vraag nog even open laat staan.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan