Verschil tussen XP en 2003?

Status
Niet open voor verdere reacties.

Bobzze

Gebruiker
Lid geworden
16 aug 2008
Berichten
33
Hallo,

Ik heb een best wel domme vraag :o.
Wat is het verschil tussen Windows XP en Windows 2003 Server Edition (ofzo :o)?
Alvast bedankt.

Met vriendelijke groet,
Bob.
 
Windows XP is voor desktops en laptops bestemd, Windows Server 2003 voor servers. Ik denk dat je Windows XP moet hebben.
 
Tenzij je een server wil opzetten, maar let op windows server 2003 is niet zo'n makkelijke os als XP je moet er eerst mee leren omgaan (het begrijpen dus...)
 
Windows 98,XP of Vista is voor de gewone man(consument)

WIndows 2000,2003 of 2008 server is voor bedrijven of kantoren waarvan de werkenemers op een centrale plek (de server dus)hun bestandenen en programma's kunnen gebruiken,opslaan of bewerken.
 
Windows XP Home Edition is gericht op thuisgebruikers, wat nog niet eerder voorkwam bij Windows NT-versies. Vorige versies van Windows NT werden namelijk vooral bedrijfsmatig gebruikt. De 'Home'-editie is goedkoper en biedt een aantal minder functies dan de Professional editie. XP Home kan, hoewel een doorontwikkeling van Windows 2000, worden gezien als de opvolger van Windows ME.

Windows XP Professional is bedoeld voor bedrijven, en heeft daarom ook meer bedrijfsgerichte functies, zoals betere netwerkondersteuning, bestandsbeveiliging en ondersteuning voor twee processors. Ook maakt Internet Information Services (IIS), waarmee onder andere websites gehost kunnen worden, alleen deel uit van Windows XP Professional.

De servereditie van XP kwam pas uit in 2003 en draagt daarom de naam Windows Server 2003.

Windows XP is volledig gebaseerd op Windows NT, voornamelijk op Windows 2000. Een belangrijk verschil tussen Windows 2000 en XP is de nieuwe vormgeving: de traditionele rechthoekige vensters zijn verdwenen (al kan nog teruggegaan worden naar de oude lay-out) en in plaats daarvan is er een 'speelsere' vormgeving, die voor de gebruiker aantrekkelijker zou moeten zijn. Ook zijn er meer functies op het gebied van multimedia (zoals het programma Windows Movie Maker), is schakelen tussen meerdere gebruikers eenvoudiger en is het mogelijk om het systeem te laten overnemen door een vriend of kennis in geval van nood.
 
Bedankt voor alle reacties, vooral de laatste was erg goed om te lezen aangezien ik er nu meer van begrijp.

Bedankt allemaal!! :thumb:
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan