"Een Assertion is een statement dat kan worden toegevoegd in programma code. Het wordt gebruikt als een extra controle om zeker te weten dat bepaalde gedeelten van een programmma werken zoals de programmeur dat had bedoeld.
Assertions maken standaard deel uit van moderne talen als Java en C#.
Het gebruik van Assertions zorgt er voor dat de kwaliteit van computerprogramma's wordt verbeterd."
Zo kan je veilig stellen dat er een programma niet meer goed werkt.
Geen wonder als enkele bestanden in de kluis zitten en daar veilig bewaard worden. Niet ieder verdacht bestand is werkelijk besmet maar staat onder sterke verdenking vanwege een bepaald gedrag. Maak jezelf dus niet afhankelijk van één virusscanner, dat is tenminste mijn mening. Voor de zekerheid zou je deze bestanden eigenlijk niet terug moeten plaatsen maar moeten proberen om de genoemde programma's en de zaken waarmee je problemen ondervindt volgens de regels te verwijderen en dan opnieuw te installeren. wanneer je virusscanner(s) en mall-ware programma's op de achtergrond laat meedraaien kan je deze situaties in de toekomst voorkomen. Dan beslis je wat er moet gebeuren en of je een programma wel vertrouwen kunt op het moment dat het op de computer komt. Ik ben sceptisch over de virussen omdat er geen namen worden genoemd maar het over een profiel gaat bij "Win32/Heuristics"
Volgens het computer!totaal forum zijn heuristics de volgende bedreigingen: (
http://forum.computertotaal.nl/phpBB2/viewtopic.php?p=274149 )
De heuristic scan kijkt wat het bestand wat hij aan het scannen is kan doen. Bijv. het formatteren van een schijf, zichzelf kopieren, in het geheugen blijven. Als er dan een bepaalde combinatie voordoet, bijv een bestand kan zichzelf kopieren, in het geheugen blijven en een schijf formatteren dan geeft hij de melding dat er misschien een virus inzit.
Het voordeel van zo'n heuristic scan is dus dat hij ook nog niet ontdekt virussen kan vinden en het nadeel is dat je, zoals je zelf al gemerkt heb, vals alarm kan krijgen.
Dus als je elke week braaf je anti-virus updates download, dan is het risico wat je loopt als je de heuristic scan uitschakelt niet zo groot.
Zelf heb ik best wel vaak in vergelijkbare situaties het risico gelopen dat er iets verkeerds op de computer stond, je hebt namelijk vaak nog een tweede kans om een virus tegen te houden, op het moment dat het actief wordt. Op internet zijn er diensten die uitzoeken door welke virusscanners een bepaald programma verdacht wordt gevonden, zoiets kan geruststellend zijn. Laat anders de map van de viruskluis maar eens scannen door andere virusscanners. Aannemende dat de bestanden gewoon in zo een map aanwezig zijn maar niet actief kunnen zijn. Dit alleen in geval je zo een bestand weer zou moeten herstellen en niet de betreffende programma's dus weer eenvoudig opnieuw kunt installeren.