• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Opgelost waarom werkt de formule niet

Dit topic is als opgelost gemarkeerd
Status
Niet open voor verdere reacties.

Aanbod

Gebruiker
Lid geworden
28 okt 2006
Berichten
160
Hallo

Ik heb de volgende formule
Code:
=SOM(((B16+B17+B18)*7)*D31)
Deze werkt prima met de juiste uitkomst
Maar als ik de volgende formule gebruik dan werkt niet naar behoren en krijg ik de verkeerde uitkomst
Code:
=ALS(D30>=1;(((B16+B17+B18)*7)*D31);(((B16+B17+B18)*7)*D31))-(D30*B19*-1)

Allereerst moet er bepaald worden dat cel groter of gelijk aan 1 is. Als dit waar is dan moet de de eerste formule gebruikt worden. En als het niet waar is moet deze de andere formule gebruiken.
Het tweede gedeelte (bij niet waar) berekend deze wel alles goed.

Ik weet dat jullie graag een voorbeeld bestand willen. Maar heb te veel prive gegevens erin staan. Hopelijk zien jullie zo al waarom het fout gaat.

Alvast bedankt
 
Ik heb de fout zelf al gevonden. Had een haakje op de verkeerde plaats staan. de code is als volgt en dan werkt het wel.
Code:
=ALS(D30>=1;(((B16+B17+B18)*B21)*D31);(((B16+B17+B18)*B21)*D31)-(D30*B19*-1))

Is opgelost!!

Misschien kan ik op deze manier een ander weer helpen waar hij/zij naar moet kijken.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan