• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Wat ontbreekt in deze formule-deel 2

Status
Niet open voor verdere reacties.

Rolies

Gebruiker
Lid geworden
16 feb 2005
Berichten
16
Het rapportontwerp vordert gestaag. Maar ik zit nu met het volgende probleem. In cel AG13 komt een formule om in cel E13, G13, I13, K13, M13 of O13 een zwart bolletje te krijgen i.v.m. de waardering van 'spontaan'. In deze formule wordt verwezen naar de map Rapportoverzicht groep.xls. Als daar in cel B8 de waarde 'z' van 'zwak' staat, moet er in het rapport een bolletje in E13 komen. Als er de waarde 'o' van 'onvoldoende' staat, moet er een bolletje in G13 komen, enzovoort. Als ik dit uitvoer voor de waarde 'z', krijg ik de mededeling 'onwaar'. Wat gaat hier niet goed?
 

Bijlagen

=ALS('N:\Digirapport2\[Rapportoverzicht groep.xls]Rapportoverzicht Groep'!$B$8="z";E13="●";"")

De fout zit hem in het vette stuk. Je kan in een als-functie niet zeggen in welke cel hij iets moet invullen. Je gaat het anders moeten aanpakken.

In het vakje van "z" (E13) ga je volgende formule moeten plaatsen : =ALS('N:\Digirapport2\[Rapportoverzicht groep.xls]Rapportoverzicht Groep'!$B$8="z";"●";"")

En zo ga je elke mogelijkheid moeten aflopen. In F13 ga je dus controleren of B8 = "ov", enz...
 
Bedankt, Maglor! Alweer wat geleerd. Dat vind ik het mooie van deze site: stap voor stap leer je de fijne kneepjes van Excel:)
 
eh Maglor, Volgens mij heb je teveel argumenten ingevoerd voor een ALS functie.

Moet de laatste ;"" verwijderen.
 
Nee hoor...

=ALS('N:\Digirapport2\[Rapportoverzicht groep.xls]Rapportoverzicht Groep'!$B$8="z";"●";"")

Logische test
Waarde als waar
Waarde als onwaar
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan