• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

weeknummer naar datum

Status
Niet open voor verdere reacties.

wilbert1967

Gebruiker
Lid geworden
19 jun 2004
Berichten
629
hallo

in cel a1 staat weeknummer
nu wil ik automatisch in cel a7 a20 a33 a46 a59 de datum van die week krijgen

als dat gevuld is wil ik het tabblad kopieren voor alle weken in een jaar
welke formulie is het om van weeknummer naar datum te gaan?
wilbert
 
Je kan bv. weeknummer -1 doen, dan *7 en dan +1. Dan heb je de maandag van die week.

Wigi
 
Weeknummers binnen Excel vind ik altijd tricky. Veel hangt er van af hoe je weeknummers begint te tellen. Vanaf de eerste dag van het jaar, gebruik je de ISO weeknummering, enz. Chip Pearson heeft daar een mooie pagina rond geschreven:
http://www.cpearson.com/excel/weeknum.htm.

Dus voordat je een (correct antwoord) op je vraag gaat hebben is het nodig te welk "systeem" van weeknummers je gebruikt. Merk op, dat voor sommige jaren weeknummers gelijk lopen binnen de verschillende systemen, maar afwijkingen kunnen zeker bestaan.2006 was bv. zo'n jaar met veschillen tussen de berekeningswijzen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan