Welk database programma als Access niet meer voldoet?

  • Onderwerp starter Onderwerp starter lab4
  • Startdatum Startdatum
Status
Niet open voor verdere reacties.

lab4

Gebruiker
Lid geworden
14 okt 2004
Berichten
207
Ik ben een actief gebruiker van Access, alleen de database waarmee ik werk is behoorlijke groot, rond de 500mb. Groter dan 500mb wordt de database instabiel en het is nu al kiele kiele om de gewenste data vast te houden. Ik werk dan ook met wegschrijffuncties die de data backuppen naar een andere database.

Ik wil graag overstappen naar een andere database, deze database moet veel data kunnen opslaan, minimaal 2gb, de mogelijkheid hebben om meerdere eindgebruikers tegelijkertijd te laten werken (ca. 8 - 10), mogelijkheid hebben voor web toepassingen en dan ook nog eens razendsnel te zijn en de mogelijkheid hebben om de prestaties te meten. Uiteraard de kosten zo laag mogelijk.

Nou weet ik dat er een aantal diverse bekende database programma's zijn:

MS-SQL
MySQL
Oracle

Nou gaat mijn voorkeur uit naar MySQL ivm de lage kosten en wat ik heb begrepen is dat het een krachtig programma is. Kan MySQL aan mijn eisen voldoen? Heeft iemand ervaring met dit programma?
 
Ik heb MySQL gebruikt in combinatie met een Microsoft.NET applicatie (WinForm) en ben daar zeer over te spreken. Er zijn drivers te downloaden voor verschillende omgevingen, zoals in mijn geval .NET.

Initieel kun je een configuratie kiezen voor je MySQL database (small .. huge).

Er zijn bekende bedrijven, die gebruik maken van MySQL, maar voor die referenties kun je beter kijken op de site van MySQL zelf.

Succes.
 
Inderdaad: MySQL zou voor jou waarschijnlijk de beste oplossing zijn.
Oracle en SQL Server zijn qua betrouwbaarheid en configureerbaarheid misschien beter, maar ook veel duurder en relatief lastig te onderhouden.
 
Oka dan! Ik begrijp als ik fora's doorspit dat je als eerst Apache en PHP nodig hebt om MySQL te installeren? En als ik MySQL (en PHPMyAdmin) heb geinstalleerd kan ik dan het beste Access als back-end programma gebruiken of is een ander programma of een website beter?
 
Ik heb geen idee. Ik gebruik m'n eigen tools als back-end programma via ODBC. Je gebruikt je database toch niet toevallig voor lab-werkzaamheden, gezien je username?
 
Wat zou daar mis mee zijn? :p Lab4 is een DJ formatie. Maar jij gebruikt je tool die ontwikkeld is met .NET?
 
Daar is helemaal niks mis mee, ik ben namelijk gespecialiseerd in laboratorium automatisering, vandaar. De tools die ik gebruik zijn inderdaad gemaakt in .NET.
 
.NET is behoorlijk prijzig en Access met VBA wat makelijker in gebruikt, ik hou het daar bij. Ik zit in de logistiek en ben bezig met het verder ontwikkelen van een intern track&trace systeem:)

Thanks!
 
installeer de nieuwste phpdev (google) of 4.5.6 die ik altijd nog gebruik.
phpdev is een combinatie van apache webserver, mysql, phpmyadmin, en de rest wat je maar nodig kan hebben qua php.

daarnaast is je database eenvouding over te zetten naar sql formaat.
even googelen voor een shareware progje! :thumb:
 
.net en mysql

miller zei:
Ik heb MySQL gebruikt in combinatie met een Microsoft.NET applicatie (WinForm) en ben daar zeer over te spreken. Er zijn drivers te downloaden voor verschillende omgevingen, zoals in mijn geval .NET.

Initieel kun je een configuratie kiezen voor je MySQL database (small .. huge).

Er zijn bekende bedrijven, die gebruik maken van MySQL, maar voor die referenties kun je beter kijken op de site van MySQL zelf.

Succes.


hoe koppel ik .net aan mysql ?
moet ik eerst devphp opstarten of kan het er ook buiten om?

nojat
 
Dat kan je volgens mij met ODBC koppeling doen of met VBA code.
 
Je hebt geen PHP of Apache nodig om MySQL te gebruiken. MySQL is een stand-alone database programma. Als je geen phpmyadmin gebruikt heb je ook geen PHP nodig. Als je geen PHP gebruikt heb je geen Apache nodig. Gebruik MySQLcc in plaats van phpmyadmin. Mits je een windows machine gebruikt natuurlijk. MySQLcc kan je gratis downloaden van http://www.mysql.com. Werking en gebruik is vergelijkbaar met de enterprise manager van MS SQL. Als je MySql versie 5 gebruikt dan kan je zelfs stored procedures aan. Versie 5 is vrij nieuw. Aan MySql versie 3.25 zou je al genoeg hebben. Deze biedt voldoende mogelijkheden voor wat jij wilt. Denk ik.

Een andere mogelijkheid is natuurlijk de MSDE. De microsoft dataengine. Is ook gratis en heeft betere specs dan Access en natuurlijk iets minder dan MSSQL. Er is alleen geen userinterface aangekoppeld. Hiervoor zou je de enterprise manager kunnen gebruiken. In MSSQL kan je je Access tabellen kopelen en mbv DTS over kopieren.

HTH
Weest gegroet,
Guus
 
Laatst bewerkt:
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan