Welke keuze moet ik maken voor het formateren van een externe hardeschijf?

Status
Niet open voor verdere reacties.

Miauw

Terugkerende gebruiker
Lid geworden
24 okt 2003
Berichten
1.041
Ik heb een externe hardeschijf die ik wil formateren NTFS.

Nu heb ik de volgende keuzes:

Standaard
512
1024
2048
4096

Automatisch geeft de computer 4096 aan, echter moet de externe hardeschijf zowel onder Windows XP Pro als onder Windows Vista home primium
 
die 4096 geeft aan dat het een 4Gb schijf is ??
als je die ntfs formatteerd dan kan windows xp en vista die zien.
 
Oeps, vergeten:

De schijf is een externe 300GB van Maxtor, misschien dat dit wat duidelijker is.

Iemand enig idee?

edit:

Om precies te zijn:

Maxtor Basics Personal Storage 3200 300 GB
Externe vaste schijf - 7200 tpm - Hi-Speed USB
 
Laatst bewerkt:
Even mijn bericht een schopje geven:


Niemand???
 
Ik veronderstel dat die waarden die daar opgegeven worden de clustergrootte is die bij het formateren gehanteerd wordt. Ik zou het zaakje op "standaard" laten staan, dan wordt de clustergrootte automatisch aangepast aan de grote van de partitie. Te grote clusters = verlies van diskruimte bij kleine bestanden, te kleine clusters vertraagd het systeem (een bestand wordt over meer clusters verspreidt en de kans op defragmentatie vergroot), dus: automatisch.

Jan
 
@Zwozwedra

Ik bedoelde inderdaad clustergrote, kon er even niet opkomen.

De PC geeft automatisch 4096 aan, maar ik zal het nog eens op Standaard formateren. Ik kan wel kiezen voor de andere mogelijkheden, maar als ik op formateren druk krijg ik automatisch 4096 te zien als ik niets verander,Standaard moet ik zelf aangeven.

Dank je voor je antwoord. :thumb:
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan