• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Controle op duplicate records

Status
Niet open voor verdere reacties.

Bicky

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
15 dec 2006
Berichten
2
Hallo.

Ik zoek een middel waarmee ik zeker kan zijn dat ik bv bij een loting geen tweemaal hetzelfde nummer invul.
Misschien aan de hand van een vak dat opkleurt bij een al reeds gekozen waarde (bv:33 is reeds ingevuld dus kleurt in de tabel het getal 33 rood.)
Al zie je natuurlijk hierdoor niet meteen of het tweemaal voorkomt, door het overschieten van een getal zie je dan weer wel dat er iets niet klopt.

Toch zou ik misschien aan de experts hier vragen of er geen snellere manier is om duplicaten te kunnen traceren?
Liefst van al niet met een filter want ik vind het niet meteen gebruiksvriendelijk om telkens naar "Data" "Filter" enz ... te gaan.

Alvast het excelblad dat je een beetje een idee hebt.

Download Loting.xls
 
bicky

Selecteer je cellen waar de nummers ingegeven worden. Ga dan naar Data > Valideren en dan op het eerste tabblad kies je in de keuzelijst: Aangepast.

Geef dan een goed formule in die zowel checkt op duplicates (aantal.als(...)<2) en tevens checkt op het feit of je uit de andere tabel een getal kiest (aantal.als(...)>0). Gebruik een EN functie om de 2 voorwaarden hierboven te combineren.

Lukt het?

Daarnaast is er nog Voorwaardelijke opmaak om een en ander "te laten opvallen".

Wigi
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan