Mini-DV (NTSC) naar pc

Status
Niet open voor verdere reacties.

yolandal

Gebruiker
Lid geworden
30 mei 2008
Berichten
145
Ik heb in Amerika een digitale cam Mini-DV gekocht (Panasonic GS320). Terug in NL probeer ik de films over te brengen naar m'n pc, maar dat lukt niet.

Het programma wat op de CD bij de cam zit (Motion DV Studio), geeft de melding 'A non-PAL device is connected. Please turn the non-PAL device off and reboot.' Maar de camera is non-PAL, namelijk NTSC.

Met Windows Movie Maker kom ik een stap verder maar kan het niet afronden; ik kan de cam aansturen vanaf de pc, krijg de optie 'Vastleggen starten', en dan gaat de tape lopen. Maar als ik het vastleggen wil beindigen, en dan op Voltooien klikt, krijg ik de melding 'De video is niet correct vastgelegd. Controleer of de videocamera en het vastlegapparaat correct zijn geconfigureerd'. En dan kan ik het bestand wat is aangemaakt ook niet openen.
Ik heb in de opties ook al aangegeven dat het NTSC is.

Ook met Nero Vision lukt het niet.

In Amerika hebben ze NTSC, maar als ik de cam op onze TV aansluit, speelt de film gewoon af.

Het lijkt mij toch gewoon digitaal naar digitaal? Als de hele wereld filmpjes op Youtube kan zetten, waarom kan ik dan niet eens stap 1 realiseren...?

Graag een tip!

Groetjes, Yolanda
 
Ja, in de VS hebben ze een ander TV systeem, NTSC. Wij in Europa hebben PAL. Die 2 zijn niet uitwisselbaar, maar een aantal TV's kan NTSC afspelen. Maar opnemen en bewerken met de in Europa gebruikte apparatuur en software gaat niet. De camera is wel digitaal, maar het videosignaal wat eruit komt is nog steeds ouderwets analoog. Je kunt het NTSC bestand omzetten (googel op 'convert ntsc to pal' ) maar dit duurt vrij lang en de kwaliteit van het beeld wordt minder. Kort gezegd heb je (voor in europa) een miskoop gedaan:(
 
Ja, in de VS hebben ze een ander TV systeem, NTSC. Wij in Europa hebben PAL. Die 2 zijn niet uitwisselbaar, maar een aantal TV's kan NTSC afspelen. Maar opnemen en bewerken met de in Europa gebruikte apparatuur en software gaat niet. De camera is wel digitaal, maar het videosignaal wat eruit komt is nog steeds ouderwets analoog. Je kunt het NTSC bestand omzetten (googel op 'convert ntsc to pal' ) maar dit duurt vrij lang en de kwaliteit van het beeld wordt minder. Kort gezegd heb je (voor in europa) een miskoop gedaan:(

Het heeft niets te maken met het TV systeem, het is digitaal. Ik heb zelf nog wat gegoogled en dit staat haaks op jouw verhaal :confused:

Playback on Computer - Computers don't know about NTSC or PAL and your computer software is not tied to any video standard. All you need is a Firewire or USB port to connect the camcorder to the computer. The video can either be imported for editing in Windows Movie Maker or played directly using Windows Media Player or Real Player.

MiniDV Tapes - Just like most hard disk are compatible with either FAT32 or NTFS file systems, MiniDV tapes can be used with either PAL or NTSC cameras. They are independent of the video standard in your country. You can even use the same MiniDV tape inside two cameras with different modes.
Zie http://labnol.blogspot.com/2006/10/camcorder-buying-guide-decide-between.html


Zoals ik al dacht: pc's hebben niets te maken met NTSC/PAL.

Ik heb inmiddels de Panasonic USB driver van m'n pc verwijderd, en ga helemaal overnieuw beginnen. Als dit niet lukt, heb ik nog de volgende ideeen:

1 - Een andere videocam gebruiken (misschien van een buur?)
2 - Andere software (alhoewel ik er al 3 heb geprobeerd)
3 - De tapes via de TV afspelen en opnemen via een DVD recorder? (die daarvoor speciaal moet kopen)

Al deze opties - behalve 2 - zijn niet zo makkelijk uit te voeren.....

Als iemand nog ideen of tips heeft, hoor ik het graag! Ik hou de ontwikkelingen sowieso up-to-date
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan