• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Verticaal zoeken met 2 waarden

Status
Niet open voor verdere reacties.

Maartenwl

Gebruiker
Lid geworden
16 okt 2008
Berichten
17
Op het werk maken we gebruik van bepaald soorten stickers voor verpakkingen. Deze zijn afhankelijk van de klant en het product dat de klant besteld.

Nu ben ik bezig om iets te ontwikkelen dat automatisch bepaald welk type sticker gebruikt moet worden. Het komt nu namelijk wel eens voor dat dozen terug komen vanaf de klant omdat de bedrijfsnaam van de concurrent er op staat..:confused:

Zie attachement voor de formule (met het vraagteken).

Voor degenen die me helpen :thumb: bedankt!
 

Bijlagen

zet op de plaats van het vraagteken

=SOM((A4:A18=B22)*(B4:B18=B23)*(C4:C18))

sluit af met ctrl-shift-Enter
 
Of zonder matrix formule:
Eng:
Code:
=SUMPRODUCT((A4:A18=B22)*(B4:B18=B23)*(C4:C18))
Ned:
Code:
=SOMPRODUKT((A4:A18=B22)*(B4:B18=B23)*(C4:C18))
 
Helaas werken de oplossingen nog niet naar behoren, komt grotendeels door het verkeerde voorbeeld dat ik gaf. De stickernamen bestaan namelijk uit bepaalde codes, waar weinig verband in zit.

Ik heb het voorbeeld iets aangepast..
 

Bijlagen

Matrix formule voor cel B24.

Code:
=INDEX(C$2:$C$18;VERGELIJKEN(1;($A$2:$A$18=B22)*($B$2:$B$18=B23);0))

Matrix formules afsluiten via CTRL-SHIFT-ENTER.

Met vriendelijke groet,


Roncancio
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan