Heb toch nog de Excel tool gevonden die ik jaren in mijn vorige baan gebruikt heb oa als R&D PL in mijn projecten, om heel eenvoudig overzichten te maken van mijn literatuur en ondersteunende patenten om die overzichtelijk in secties intern te kunnen delen met collega's , zodat zij heel snel in Excel konden zien wat voor hen de interessante sectie was en welke bestanden daar bij hoorden, door deze voor de inhoud relevante naam te geven aangevuld met een zeer korte bibliografische beschrijving. Als ik dan deze project map naar Sharepoint kopieerde,
met in de root van die map dit bestand zoals ik had aangemaakt in de root van die werkmap op de C-schijf, werkte het ook direct goed... Dit was heel veel effectiever/handiger dan alles direct in Sharepoint te doen (destijds althans...).
Ik had de bron van de code gearchiveerd: Deze tool was sterk geïnspireerd op een code van ene Bart Camp (vond ook net geen weblink meer, te lang geleden).
Ik had nog een O97-2003 xls versie, net omgezet naar xlsm omdat anders Office 2016 te veel zeurt over de security).
De Help-tab is al zo oud ... die heb ik niet meer geupdate.
Kijk maar of het "iets" meer biedt?
Edit: Je moet hier nog wel het "lokale adres" in typen of pasten..... met de code die al voorbij kwam zou je deze tool dus kunnen upgraden dat er een venster open gaan en je naar de gewenste map/schijf etc kunt navigeren en die te kiezen.t
Edit2: De vette tekst boven toegevoegd.
met in de root van die map dit bestand zoals ik had aangemaakt in de root van die werkmap op de C-schijf,
Ik kan me niet meer herinneren of ik de tool rechtstreeks op bijvoorbeeld onze klassieke netwerk afdelingsdrive getest heb.
Heb altijd alles in de projectmap op de C-schijf gedaan met net zoveel relevante/duidelijk benoemde sub-mappen als voor het project nodig was en die map incl deze excel tool naar SharePoint gecopied en wereldwijd werkte dat, Excel icm Sharepoint snapten dat de link relatief geïnterpreteerd moesten worden en niet absoluut. Ik had daarvoor een Engelstalige versie, op onze innovatieve R&D afdeling was toen dat standaard maar elders in NL (product development) toen nog niet altijd, nu inmiddels wel.
HET voordeel van deze tool is dat je ook direct naar een bestand kunt/het kunt openen, omdat het gehyperlinked is. Met de zoektools in Excel kun je met de juiste trefwoorden heel snel vinden waar je zou moeten zijn. Daarom is het wel essentieel om een super duidelijke (sub) folder en bestandsbenaming te geven.
Om het overzichtelijk te houden ben ik vaak niet verder gegaan dan een ca 3-tal folder niveaus, maar dat hoeft niet.
Wil je de gegevens niet hyperlinked hebben, maar wel op sub map level laten verspringen... voor de duidelijkheid.....?
Dat kan, net getest: kies de tab en selecteer alles (Ctrl + A) en copy en paste special dit dan in een leeg tabblad....en kies kies alleen voor het pasten/plakken van de waarden/values en alle data worden dus gepast/geplakt maar zonder hyperlink.
Een voorbeeld van een technologisch overzicht met bijhorende literatuur per technieksoort en de een mogelijk voor dat onderzoek beperkend/ iig relevant patenten (restant met alleen kale hyperlinks/zonder data, zat nog in de tool die ik gebruikt had een aantal jaren geleden, de technologische data zijn verminkt, niet herleidbaar; ik heb gelukkig ook niks van die data meer, zoals het hoort als je weg gaat).