Ben op zoek naar nieuwe laptop

Videobewerking: buiten Apple, nóóit een laptop. Gaat het echt niet redden op pro niveau.
En zoals je zelf ook al aangeeft: TS heeft het daar helemaal niet over. Ergo: met een normale (betaalbare) laptop met voldoende geheugen en nette videokaart kan het al prima. En een laptop van 10 jaar geleden moet je echt niet vergelijken met de laptops die je nu koopt. Zeker als je de prijs opschroeft naar rond de € 3500,-. Mijn Macbook M4 Max koop je met ongeveer dezelfde specs niet onder de € 4200,-.

Dan heb je dus nog steeds voor € 800,- minder een prima laptop voor video bewerking. En je hoeft niet nog eens maanden te wachten tot er eens een betaalbare docking station met TB5 ondersteuning op de markt verschijnt zodat ik mij twee prima 4K monitoren netjes kan aansluiten :).

En dan hebben we het nog niet eens over de 'eis' van TS dat-ie een 17,3" scherm wil, en de Macbook gaat niet verder dan 16". Hoe denk je dat te gaan vergroten?
 
Mobiele graka's zijn tegenwoordig prima geschikt om te renderen.

Welke HP is het? uit nieuwsgierigheid.
HP Envy

Processor Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz

Geïnstalleerd RAM-geheugen 12,0 GB (11,8 GB beschikbaar)

(GraKa's :-)) )
 
HP Envy is er in vele uitvoeringen.....

Zat ook een prut IGP in, dat was de oorzaak indien daarmee werd gerendeerd en de CPU was ook niet echt geschikt.
De i7-6700 is uitgekomen in 2015. Dat is dus tien jaar geleden. De ontwikkelingen op gebied van CPU en geïntegreerde graphics hebben in die tijd een enorme vlucht genomen.

Dat neemt niet weg dat een laptop met dedicated GPU beter presteert, maar een processor en igp van 10 jaar geleden kun je vandaag de dag niet meer vergelijken. Absoluut niet zelfs.
 
Proficiat.
I hope you enjoy your purchase.
 
Ik gebruik sinds jaar en dag AMD.
Nu heb ik een ryzen 7 Asus zenbook.
Ik kan alleen maar vertellen dat ik zeer tevreden ben over AMD door de jaren heen. Video bewerking doe ik niet zo vaak, maar is geen probleem.
Als je verder kijkt vind je misschien een snellere processor. Maar dat is niet het enige waar je op moet letten. Als je het niet beroepsmatig gaat doen zou ik ook op de aanschafprijs letten.
Overigens, ik heb een 15.6 " scherm. Een groter scherm is zeer zeker handig en het overwegen waard, maar niet als je, zoals ik, dat ding dagelijks moet meenemen.
 
Terug
Bovenaan Onderaan