Aantal internetaanvallen stijgt

Status
Niet open voor verdere reacties.

saldos

Inventaris
Lid geworden
3 aug 2001
Berichten
10.676
Aantal internetaanvallen stijgt
Vrijdag, 18 juli 2003 - Het aantal internetaanvallen is de laatste drie maanden fors toegenomen. Internet Security Systems (ISS) constateerde bijna 14 procent meer aanvallen.

Dit blijkt uit de Internet Risk Impact Summary (IRIS) van het beveiligingsbedrijf. Volgens de onderzoekers wordt deze stijging grotendeels veroorzaakt door bestaande lekken.

De afgelopen twee kwartalen is de kloof tussen de manier waarop hackers aanvallen en het aantal lekken in software en systemen kleiner geworden.

Volgens ISS betekent dit dat hackers steeds vaker gebruik maken van bekende technieken en kwetsbaarheden die door ict-afdelingen niet nog niet zijn gedicht.

Trends
Opvallend is wel dat het aantal aanvallen op http- en ftp-poorten de laatste tijd een sterke daling laat zien. De afgelopen zes maanden is dit met respectievelijk 46 en 96 procent gedaald.

ISS verwacht dat het aantal aanvallen via mobiele verbindingen en applicaties om bestanden te delen (waaronder ook instant messaging) de komende tijd juist zal stijgen.

Bron: webwereld
 
Heb trouwens een artikel kort geleden gelezen waarin de grote Anti-virus specialisten (NAV, ZoneAlarm, ...) verwachten dat het internet binnen dit een jaar eens volledig zal crashen.

Een paar maanden geleden hebben hackers het voor elkaar gekregen 7 (dacht ik) root DNS servers tegen de grond te krijgen. En nu wordt er aan "cocktail virussen" gewerkt (een beetje van alles onder elkaar).
Maar ja, als er geen DNS is, gaat het internet nog he. Gewoon 'simpel' de IP-adressen gebruiken, lol ;)
 
Geplaatst door beemer_fan
Heb trouwens een artikel kort geleden gelezen waarin de grote Anti-virus specialisten (NAV, ZoneAlarm, ...) verwachten dat het internet binnen dit een jaar eens volledig zal crashen.

Waar heb je dat artikel gelezen? En hoe heet het artikel?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan