csshunter
Meubilair
- Lid geworden
- 4 aug 2009
- Berichten
- 6.465
Nee hoor, het zit 'm bij jou vooral in in de AP's: Absolute Posities. Die dingen zijn altijd heel link (sowieso), en IE begrijpt het vaak niet, ook al is het goed gedaan volgens de html- en css-standaarden.horizontale scrollbar ... op te lossen door div's altijd 100% breed te maken, als je ze toch onder elkaar wilt weergeven ... of altijd {display: block} te doen?
- Kijk, je hebt de copyright-<div id="onder"> een absolute positie gegeven, met een bottom van 0px. Dan staat die regel altijd onderaan het scherm, wat de resolutie ook is.
- En sterker nog: wat het window-formaat ook is, want iemand kan een kleiner venster hebben ingesteld. Bijvoorbeeld zoiets.
- En staat er ook iets anders onderaan het scherm, dan raust het absolute ding er met absolute voorrang dwars overheen (als het later in de html staat). Als het eerder in de html staat, en je hebt geen z-index maatregelen genomen, verdwijnt het achter het andere element (maar wel op die helemaal-beneden-plaats).
- Zit er nog iets anders op de pagina, dat bij een bepaalde resolutie hoger is dan de beschikbare 100% van de schermhoogte (zodat je moet scrollen), dan blijft bij scrollen het AP-bottom element keurig op zijn AP-plaats > dus houdt het de 100% hoogte van het scherm t.o.v. de bovenrand van de pagina > dus scrollt mee omhoog. Dit dus.
- Zo had ik het dus in mijn model aangepakt: er is een <div id="huis"> waar alles van het huis en de copyright-regel in zit. Het huis is in verschillende <div>'s opgedeeld, daaronder zit een <p> voor de copyright-regel.
- Nu is de <div id="huis"> in z'n totaliteit rangeerbaar, en wat er in zit gaat gewoon mee. Je kan de <div id="huis"> in het horizontale midden zetten, of links laten uitlijnen, of op een bepaalde afstand van het menu erboven zetten, enz.
Met vriendelijke groet,
CSShunter
*)
Behalve als je met float's in de weer bent geweest - dat geeft een aanvullend verhaal. Maar dat is bij jou niet van toepassing.