• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Afronden

Status
Niet open voor verdere reacties.

piepoeh

Gebruiker
Lid geworden
30 mrt 2002
Berichten
718
Met de functie roundup laat ik een getal afronden. Probleem is dat hij alleen maar naar boven afrond, dus het getal 1,23 wordt twee.
Iemand enig idee hoe ik de afronding naar de originele maatstaven krijg, dus in dit voorbeeld naar 1?

Alvast bedankt voor de reacties
 
Gebruik round in plaats van roundup, round<b>UP</b> rond altijd naar boven af, zie hieronder een plakkertje van de help van office over round. Kun je zelfs het aantal decimalen opgeven.


Rounds a number to a specified number of digits.

Syntax

ROUND(number,num_digits)

Number is the number you want to round.

Num_digits specifies the number of digits to which you want to round number.

Remarks

If num_digits is greater than 0 (zero), then number is rounded to the specified number of decimal places.
If num_digits is 0, then number is rounded to the nearest integer.
If num_digits is less than 0, then number is rounded to the left of the decimal point.
Example

The example may be easier to understand if you copy it to a blank
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan