alles traag

Status
Niet open voor verdere reacties.

spicegirl

Gebruiker
Lid geworden
17 feb 2012
Berichten
64
hallo,

sinds ruim een week is mijn laptop extreem traag. Alle programma's starten enorm traag op en draaien ook traag. vb: outlook opstarten: 15 minuten
ik heb de hele laptop schoongemaakt met CCleaner en gecheckt met MBAM, heeft niets opgeleverd. Als ik probeer om het systeem naar een eerdere datum terug te zetten loopt dat vast.

Wie heeft suggesties?

Alvast bedankt
 
Ook de hardes chijf laten Defragmenteren?
(Mits niet vervangen voor een SSD schijf)
 
nee, defagmenteren heb ik niet gedaan. Kan dat zonder dat ik van alles kwijt ben?
 
Download DDS by sUBs van één van deze locaties en plaats het op je bureaublad:
4c4778c4e83d5-DDS_logo.jpg


Kies 1 van deze downloads:
Link 1
Link 2
Link 3

DDS is een diagnosetool en maakt gebruik van scripts. Is het uitvoeren van scripts uitgeschakeld, dan schakel je dit weer in zodat er geen problemen optreden bij gebruik van DDS.
Dubbelklik op DDS om de tool te starten. (afhankelijk van de download die je gekozen hebt kan dit het bestand DDS.com, DDS.scr of DDS.pif zijn)
Wanneer het klaar is openen er twee logfiles: DDS.txt en Attach.txt
Beide logfiles sla je op je bureaublad.
Post de inhoud van DDS.txt & Attach.txt
 
zo te zien wordt mijn schijf regelmatig gedefragmenteerd, dus ik ga eerst aan de gang met de diagnose tool, maar dat zal wel even duren.
 
Wat een enorme boost zou zijn is je systeem herstel uit schakelen.
Durf te wedden dat je nu al 30GB aan systeem herstel opties hebt. Ook zal ik ik je grafische weergave en prestaties in balans zetten.

Virussen kunnen je pc ook erg traag maken. 15 minuten over 1 programma is niet normaal. Zelfs als je met een Pentium 2 uit 1995 werkt is dit adnormaal lang.
Als er virussen zijn gevonden, gelijk een checkdisk erachter na.

Ook zal ik is in taakbeheer naar je beschikbare RAM geheugen kijken en je overbodige processen uitschakelen.
Je registery cleanen en wellicht defragmenteren.

taakbeheer.png

Wellicht je geheugen upgraden naar 8GB?
Ik heb nu 7x Google chrome tabladen, AVG internet security, PC tune up en muziek draaien op de achtergrond en zit al aan de 4GB ;)
Om prestatie hoog te houden, is het beste om maar 70% of minder van je Ram geheugen te gebruiken.
Of te wel +/- 3/4
 
Laatst bewerkt:
@sander, mijn beschikbare RAM geheugen is 3,8 GB van de 4 GB, dat lijkt met niet zo'n punt.
Waar kan ik de systeemherstel opties vinden en balans brengen in grafische weergave en prestaties?
 
systeem herstel uitschakelen.jpg
Zie plaatje: Systeem herstel uitschakelen

Naast het tabje system protection, druk je op advanced en dan bij performance op settings > Dan wijst het zich zelf om je performance op balans te zetten. (Kwestie van lezen)
Eventueel kan je bij de performance optie je Ram geheugen, virtueel verhogen. Dit gebruikt wel Hardeschrijf ruimte.
 
Laatst bewerkt:
@dorado,
helaas, linkje 1 opent en download, maar bij uitvoeren krijg ik een foutmelding, link 2 en 3 geven geen download :-(

@sander, systeemherstelpunten verwijderen doe ik eigenlijk nu liever niet, omdat ik ergens nog de hoop heb dat ik het systeem nog kan terugzetten.....

@dorado, ik heb net gecheckt, maar op andere laptop doet de download van het eerste linkje het wel, dus het ligt aan de trage laptop
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Wat een enorme boost zou zijn is je systeem herstel uit schakelen.
Durf te wedden dat je nu al 30GB aan systeem herstel opties hebt.

Je moet systeemherstel niet uitschakelen, ook al werkt het nu niet omdat je systeem schijnbaar erg van slag is.
Je systeemherstel kan niet groter worden dan de ruimte die je instelt onder de knop Configureren.

Standaard staat deze ingesteld op 3% van de schijfruimte van de partitie waar windows op is geinstalleerd Sander, reken maar uit dat als jij gelijk hebt windows op een partitie van 1 TB geinstalleerd zou moeten zijn, dat doe je toch niet.

Stop met het aanraden mensen systeemherstel uit te laten zetten Sander, het slaat werkelijk nergens op. het heeft niks met dit probleem te maken en je brengt mensen op het verkeerde been.
Dit is van latere zorg:
207mb77.jpg


Weet je dat dit ook verschijnselen kunnen zijn van 2 programma's die tegelijk wilde gaan installeren (automatische updates), of 2 programma's die dezelfde bron tegelijk aan wilden spreken, zoals bijvoorbeeld 2 realtime scanners, wat in geval van 2 realtime scanners nog wel te overzien en op te lossen is, in geval van 2 programma's die tegelijk wilde gaan installeren is het met systeemherstel niet meer te repareren, ik hoop dat je er uit komt, want als dat het geval was zitten er heel wat registerregels behoorlijk in de knoop nu.

Spycegirl, heb je ook een herstel cd of dvd? Uiteraard kan je eerst al het bovenstaande proberen, maar als outlook er een kwartier over doet....
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Weet je dit ook verschijnselen kunnen zijn van 2 programma's die tegelijk wilde gaan installeren, of 2 programma's die dezelfde bron tegelijk aan wilden spreken, zoals bijvoorbeeld 2 realtime scanners
 
Wat het makkelijkste is om software van derde te installeren.
http://www.tune-up.com/ Het is een trial versie van 90 dagen. Maar dan kan je het probleem tijdelijk effe oplossen.

Onderzoek je wat het programma doet en de volgende keer doe je het handmatig instellen.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
@sander17111988 en @Erik777
Het is niet de bedoeling off topic discussies te gaan voeren, daar hebben we de chat voor.
We zijn hier om TS uit de problemen te helpen en niet om er onder elkaar een welles-nietes-spelletje van te maken!
 
Laatst bewerkt:
laat ik proberen jullie weer on-topic te krijgen ;-)
ik heb tune-up gedraaid, en hij geeft o.a. aan dat het stuurprogramma: HWiNFO32/64 Kernel Driver niet naar behoren werkt. Als ik dat stuurprogramma aanklik, zie ik inderdaad een foutmelding en als ik het stuurprogramma wil starten kan hij het opgegeven pad niet vinden.
Ik weet niet of dit mijn problemen veroorzaakt, er zijn er nog een paar, die ook nog even via tune-up probeer op te lossen, maar misschien kunnen jullie hier vast over nadenken?
 
Ja mooi, en minder mooi,
Dan is de kans groot dat het om malware gaat.
Misschien om een infostelende keylogger.
http://www.techsupportforum.com/forums/f19/hwin32-64-kernel-driver-has-stopped-634204.html
Ik kwam dit tegen.

Trouwens, stel dat je besmet bent, dan is de oorzaak te vinden in het gebruik van de computer.
Misschien dat je wat hulp nodig hebt ook in de toekomst jezelf beter te beveiligen.
Mensen die roepen dat gratis beveiligingssoftware wel kan zijn meestal altijd bezig ook met andere programma's te controleren of er niks binnen komt, en wil je onbezorgt veilig je computer willen gebruiken zonder dat soort vervelende zaken er ook manieren zijn om op een onbezorgdere manier je computer te kunnen gebruiken.
Die mogelijkheden zijn er, en ook dan toch nog alles willen doen wat je met je computer deed.

Je kan naar dit forum gaan waar men is gespecialiseerd in het weg halen van malware.
http://www.hijackthis.nl/forum/index.php
Maar je moet nu wel wat leren.
Beter zou het zijn als de computer niet meer online gaat met dit systeem, je de gehele harde schijf nu zou formateren, of windows op een andere partitie installeren nadat je de MBR repareerde.
Aangezien je problemen hebt met kernelbewegingen, en dat kan duiden op een rootkit.
Met huid en haar kan je die verwijderen als je formateert.
Je mbr kan je met een windows 7 dvd wel repareren.
Het is niet eens zeker of je MBR ook besmet is, maar voor de zekerheid is dat wel belangrijk.
Ook in de bios van een computer kan een instelling zijn genaamd Boot Sector Virus Protection.
Check in de bios of die op Enabled staat ingesteld.

Wil je in de toekomst veilig kunnen werken? dan kan een heel andere manier van werken met goede up to date beveiligingssoftware de manier zijn om dat te bereiken.

Als je al je data wil houden installeer je windows op een andere partitie.
Die windows start je op en dan stel je al je data veilig.
Dan maak je geen verbinding tot en met, mocht je zo ver komen, we kunnen kijken hoe je die kan gaan formateren.

Kijk onder op de laptop of er een sticker zit.
 
Laatst bewerkt:
Ik heb dat programma opnieuw geïnstalleerd dmv je eerste linkje.
Kan ik nu die niet werkende veilig verwijderen?
En ja, het liefst behoud ik alle bestanden. Maar windows starten op een andere partitie snap ik niet, en ook niet waarom ik op de onderkant van de laptop naar een sticker moet kijken.
 
Windows zou je op een andere partitie kunnen installeren zonder dat de huidige partitie veranderd zodat je achteraf nog bij al je bestanden kan.
Dan moet je een beetje weten hoe het werkt met partities.
Dat zijn op een harde schijf geformateerde delen van je harde schijf.
Op een harde schijf kan je dus partities formateren, bij de meeste laptops heb je een C: en een D: soms ook E: recovery, en een cd/dvd rom speler
Aan partities zijn dan stationsletters toegewezen, dat kan in elk systeem anders zijn.

Waarom je naar de sticker op de laptop kan kijken is als je windows opnieuw wil gaan installeren en je die product key dan nodig hebt.
Welk programma heb je opnieuw geinstalleerd?
Als je besmet bent met een rootkit is dat 1 van de zwaarste besmettingen die je kan hebben, als er keyloggers in je systeem bezig zijn, zijn diegene die je gehacked hebben met die rootkit info over jou computergebruik aan het stelen.
Zo ziet het er een beetje uit nu.
En dat is niet prettig, als jou computer ineens niks meer doet, dan heeft die rootkit op dat moment jouw geheugen onder controle.

Als jij de computer opstart is het ram geheugen wat uiteindelijk alles doet.
Daar wordt alle data heen geschreven, een rootkit op kernelbasis kan alle functies op je computer overnemen door rechtstreeks hun data in je ram geheugen te zetten, jij krijgt dan een stilstaand beeld te zien.
Dus dat kwartier dat bij jouw alles traag loopt en niks meer doet, is je computer in bezit van de cracker (criminele hacker)
Als die situatie er zo uit ziet zal je actie moeten ondernemen, zoals de computer virusvrij maken.


Een rootkit op kernelbasis, de kernel laad alle basis handelingen voor het besturingssysteem (windows) (= hybride kernel), zal al vanaf de bodem die basis handelingen overnemen, bewerken, enz...
Dat lijkt me geen prettig iets, iets om je zorgen over te maken.

Het lijkt me zo dat je liever geen besmetting hebt, dus kan het hoe dit alles zo is binnengekomen handige info zijn hoe dat in de toekomst te voorkomen, hoe ben je beveiligd? en speel je online games is die server van waar de games gespeeld worden wel goed beveiligd?

Gister nog klikte ik op een website via een muzikanten site, en deze site werd geblokt door mijn firewall omdat er direct vanaf die site een aanval werd uitgevoerd.
De bestanden van die site staan op een server, en dat deel is dan besmet.
Zo kunnen servers waar veel mensen komen gamen ook besmet zijn.

Een server is dus een stuk harde schijf waar bestanden op staan. Dat deel zit niet in je computer maar kom je mee in contact via internet, net zoals je een website opent, de bestanden tijdelijk op je computer worden gezet (vanaf het domein van de website op de server), en je computer je via de browser je de website toont, vandaar dat je een goeie firewall nodig hebt, en met een goeie firewall bedoel ik niet windows firewall, en ook antivirussoftware die up to date is en goed werkt is daarbij essientieel (en daarmee bedoel ik niet windows care, windows defender, windows firewall, die je beschermd als je windows gaat updaten.)
Voor verdere goede bescherming heeft microsoft niet zulke hele goede software en zijn niet in beveiliging gespecialiseerd.
Zo beweerd microsoft dat windows defender voldoende is, terwijl dat slechts een antispyware programma is en geen antivirusprogramma, de windows firewall alleen verkeer van buiten controleerd, en geen besmetting in de gaten heeft die naar buiten toe wil gaan communiseren, zoals een rootkit.
Windows care geeft niks om je, dat is al bekend. Die naam gebruiken ze om die indruk te wekken.
 
Laatst bewerkt:
Nou, een paar weken later. In die paar weken heb ik alle belangrijke data op een externe harde schijf gezet. Vervolgens de laptop weer terug gezet naar de fabrieks instellingen.
Nu draait hij weer prima, maar bij het terug zetten van de back-up van de mail, reageerde outlook meteen weer niet of traag. Die back-up laat ik dus verder maar zitten. Is er ergens een programmaatje wat het back-up bestand van de mails kan checken?

Verder rapporteert windows direct een probleem met de harde schijf en adviseert een back-up te maken en contact op te nemen met de fabrikant. Wat zou ik zelf kunnen doen?

Alvast weer heel erg bedankt voor het meedenken
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan