Backup Progamma probleem

ldries46

Gebruiker
Lid geworden
1 mrt 2006
Berichten
490
Besturingssysteem
Windows 11
Op dit moment gebruik ik FBackup9. Ik heb twee externe schijven aangesloten voor het operating systeem als X:\ en Y:\ Ik gebruik deze elk voor een deel van mijn backup (historisch zo gegroeid).met de verkenner is transport in alle richtingen geen probleem.
Ik wil het nu zo organiseren dat ik eenmaal in de week een geselecteerde groep files naar de X: schijf backup en dat deze files zes dagen later naar Y: worden upgedate. Nu accepteert FBackup geen transport van de externe (X:) naar (Y:). Ligt dit aan Windows? zoja hoe los ik dit op. Is FBackup het probleem welk "freeware"programma kan dit dan wel?
 
Er zijn meerdere methodes die je zou kunnen gebruiken om de backup van X: naar Y: te kopiëren of te verplaatsen.

Met het gratis syncbackfree (https://www.2brightsparks.com/download-syncbackfree.html) zou je het kopiëren / verplaatsen van de backup van disk X: naar disk Y: kunnen regelen.

Of je maakt simpel twee backup schema's, één die de oneven weken draait en één die de even weken draait. Door elke backup zijn eigen backup disk als opslag te geven heb je automatisch twee backups.

Maar ik heb zo'n vermoeden dat je iets wil bereiken wat je veel handiger kan doen. Het lijkt, volgens mij, dat je twee versies (of zelfs meer) van een backup wil hebben. Je kan dat veel makkelijker bereiken met een programma die meerdere backups maakt. Bijvoorbeeld: één keer per maand een full backup in combinatie met wekelijks een differential/incremental backup. Als je dan opgeeft dat hij twee maanden moet bewaren kan je meerdere versies binnen die periode terughalen. (er vanuit gaande dat het bestand dat je terug wil halen regelmatig veranderd). Omdat incremental backups meestal maar een paar minuten lopen, zou je die ook veel vaker, bijvoorbeeld elke dag of elke maandag/woensdag/vrijdag en zondag, kunnen draaien.

Wat wil je precies bereiken?
 
Ik heb twee externe discs op twee verschillende locaties staan. Mijn doel is om op beide locaties dezelfde backup te bewaren maar dan van een verschillende datum. Maar soms wil ik ook weleens iets alleen op een externe schijf opslaan maar ook dat moet geupdate worden. Van daar dat ik de X: schijf een update wil doen van de hele schijf op Y: Op de X: schijf doe ik dan alleen (behalve die extra's) de files die ik in iedere geval wil bewaren bij een crash van de basis machine met zijn verschillende eigen interne schijven. Om het nog ingewikkelder te maken moeten er ook meerdere machines een backup kunnen maken naar dezelfde twee externe schijven
 
Ja, te ingewikkeld en je komt er dan niet meer uit!
Begin eens een schema te maken in Excel.

Je maakt eerst doelmappen op de locatieschijven. Daar komen alle back-ups die je maakt met Aomei te staan.

dus op schijf B
B_Aomei Backups

op schijf D
D_Aomei Backups

Een mooi programma lijkt mij Todo Back-up, immers daar kun je handig ook mappen mee back-uppen.
 
Ik heb twee pc's. De X en de Z. Alle interne schijven hebben een naam.
1e pc X11B, X11C en X11D
2e pc Z11B, Z11C en Z11D
Ik maak een volledige systeemkopie met Todo van X11C naar een externe schijf SanX doelmap X_X11_Todo Backup

SanX is de korte schijfnaam en staat voor SandiskX

Dan is de naam van de backup X_X11C
X is de doelschijf en X11C is de bron
Dit systeem werkt prima.
Schijven moeten een naam hebben want in een herstelomgeving kunnen de letters wijzigen!

Voorbeeld planning meerdere apps (Aomei, Todo e.a.) en meerdere Externe Schijven ook de A en S. Beveiligd is met encryptie/wachtwoord nodig om te openen.

dat deze files zes dagen later naar Y: worden upgedate. Nu accepteert FBackup geen transport van de externe (X:) naar (Y:)
Zou wellicht met een batch file xcopy /datum kunnen. Edmoor is daar specialist in.

Dat kan ook via synchronisatie. Maak doel gelijk aan bron. Maar gaat het hier dan om de hele schijf of mappen? Kan met SyncBack, wel lastig in te stellen.
Essentieel is:
bron > doel
Verwijderingen doorvoeren ?
Wijzigingen doorvoeren?



Schema in Excel.webp
 
Laatst bewerkt:
Terug
Bovenaan Onderaan