beunhaas systeem

Status
Niet open voor verdere reacties.

sjonnieorg

Gebruiker
Lid geworden
15 mrt 2008
Berichten
6
allereerst goedendag allemaal [mijn eerste post op dit forum].

wegens omstandigheden zit ik even in de ziektewet en een mens gaat zich vervelen.


nu had ik al een klein systeempje hier staan die diende als file server in ons thuis netwerk maar ik kwam al een tijdje opslagruimte tekort.

en ja wat doe je als je toch "rommel" zat hebt...je gaat nadenken.

aangezien ik [nog] geen zin heb er geld in te investeren als ik het met tweedehands spullen gratis kan maken heb ik het volgende in elkaar gebeund:

een AMD1800+ op een standaard mobo met 1gig ramm,
OS is een xp pro "stripped" met wel alle netwerk mogelijkheden maar zonder de teletuby crap.
harde schijven zijn:
1: seagate 80 gig voor het os en geinstaleerde programma's [server en monitor prog's]
2: samsung 80 gig als "download disk"
3: hitachi 160 gig [opslag]
4: maxtor300 gig [opslag]
5: maxtor120 gig {opslag]
6: maxtor200 gig[opslag


tempraturen zijn voorlopig [na een halve dag dag draaien]:
1: 37 graden
2: 31 graden
3: 36 graden
4: 32 graden
5: 36 graden
6: 36 graden


cpu blijft trouwens met deze hittebronnen onderin op een nette 25 graden.

nu het geintje achter deze setup:

het systeem draait op een een 350W sweex voeding :D
maar niet alleen,, die trok het hele treintje toch maar niet nauwelijks,
[opstarten zonder beeld op de monitor of crashes / BSOD / etc]

dus ik denk hadnig te zijn en laten we een tweede voeding het zware werk overnemen.

dus een tweede [Q-tech] 350W aan de 4 harde schijven gehangen die via de promise IDE kaart aangesloten zijn en kijken of het wil,,,en ja hoor,, draaien als een tierelier.


nu is mijn vraag,,,

aangezien de bedoeling is dat deze setup 24/7 gaar draaien,,
hoelang houd dit het vol :p

ik heb er wel zoals je op de hopenlijke bijgevoegde pic zult zien een paar fannetjes erbij gepropt en de outtake van de tweede voeding zorgt ook voor een beetje flow extra over de HD's


ben benieuwd;)
 

Bijlagen

  • newserver.jpg
    newserver.jpg
    69,1 KB · Weergaven: 78
klopt helemaal,, maar deze foto is genomen net na de eerste boot,, [eerst ff checken of het uberhaubt wou draaien he:P
 
Met een Qtec voeding?
Dat kan met een half jaar al gebeurd zijn. :confused:
Ik zou er een degelijk merk in zetten.
 
Laatst bewerkt:
Als je de harde schijven zo dicht bij elkaar laat zitten zonder extra koeling mag je blij zijn als je 2 maanden haalt. Warmteontwikkeling word dan fataal. Het feit dat je praktisch alleen maar maxtor schijven hebt bevestigd dat je hier snel iets aan moet doen door gebruik te maken van gekoelde drive bays, of extra koeling recht op de hd's. Maxtors zijn helaas niet de beste schijven en kunnen niet zo goed tegen warmte.

Het plaatsen van een extra voeding voor het aansluiten van die 4 harde schijven kan geen kwaad. Mits je deze maar niet onder elkaar plaatst. Het ziet er natuurlijk niet uit, maar het werkt wel, en daar gaat het om. Goede optie: kijk eens naar een coolermaster stacker (systeemkast). Deze bied 2 plaatsen waar voedingen geplaatst kunnen worden en een zee van ruimte voor al deze harde schijven (+ meer, totaal dacht ik 10 x 5,25" bays). 2dehands te koop voor 40 - 50 euro.
 
Laatst bewerkt:
tnx voor de reactie's allemaal :)

idd zonder koeling gaat t niet lang goed en ja het zijn geen top onderdelen maar een probeerseltje zoals de title al aangaf.

harde schijven vallen wat temps wel mee,, ze liggen ook niet op elkaar maar staan naast elkaar,, 2 voorin en 2 achterin op de bodem en twee in een metalen bay onder de dvd drive.

zijn allemaal max 30 graden en idd er is koeling bijgeplaatst,, die de warme lucht naar boven afvoeren [outtake voeding en extra fan eronder].

de q-tech is idd brak,,dat geeft everest ook wel aan en viel me al op,, maar die gaat er zsm uit als ik op zolder een andere kan vinden zo snel,,[het is nogal een vuilstort daar haha]

kabels e.d. zijn ondertussen ook al netter weggewerkt dus de flow zit ook wel goed,
cpu is nog steeds 25.

de hele bedoeling was om zonder een cent uit te geven een test fileserver te maken en te kijken hoe die zou werken en hoelang de tweedehands hardware het volhoud.

nieuw kopen en voor veel geld een top systeem maken kan iedereen,, maar dat was voor mij de uitdaging niet [daar heb ik mn "echte" pc voor.

@aniet: hey jij ook hier:P tnx voor je welkom:)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan