Fantasiecijfers
Frank's citaat over contrast klopt. Sterker nog, de nieuwste Pioneer plasma's worden verkocht op het feit dat ze zo goed zwart weergeven ('Kuro' = Japans voor zwart). Contrast is juist zéér zichtbaar voor mensen.
Je moet alleen wel weten dat 'dynamisch' contrast nog veel meer trucs inhoudt. De 'echte' contrastwaarde van een LCD ligt eerder bij 1:2500. Dus wat kun je doen als je een groter getal wilt? Je bewerkt het beeld 'live' (dynamisch dus) door donkergrijs bijvoorbeeld ook te verduisteren naar zwart, door wit te overdrijven en door in contrastrijke beelden de contrastregeling van het scherm nog wat verder op te schroeven. Verder kun je elektronisch nog het nodige doen. Dat vergroot het zichtbare contrast, maar het is dus niet meer gebaseerd op de 'echte' contrastwaarde van het gebruikte scherm. Sterker nog, een hoge dynamische contrastwaarde gaat vaak ten koste van de beeldkwaliteit (vooral kleuren). Daarom moet je die enorme waarden met een flinke schep zout nemen.
In een winkel kun je een scherm nooit goed beoordelen door het felle licht. Dat verhoogt in feite het zichtbare contrast van het scherm. Daaorm zien LCD's er in winkels enorm goed uit. Kom je thuis en heb je tijdens een film alleen een paar kaarsen branden, dan zie je ineens dat zwart een soort grijs is en (als je pech hebt) dat dat grijs dan ook nog eens geen effen vlak is maar een beetje 'wolkig'.