Daarvoor heb je (uiteraard...) twee verschillende keuzelijsten met invoervakken nodig. Je kunt ze alletwee maken met een wizard.
Eerst controleren of je aan de database opzet voldoet die je nodig hebt:
Ten eerste: een tabel met artiesten. In deze tabel heb je één veld aangewezen als sleutelveld, bijvoorbeeld ArtiestID.
Ten tweede: een tabel met liedjes, waarbij je, naast de liedjesgegevens, ook het veld ArtiesID hebt gezet en ingevuld, zodat je de twee tabellen aan elkaar kunt koppelen.
Dan nu de keuzelijsten. Deze moet je maken in de koptekst van je formulier. Anders werken ze niet goed.
De eerste keuzelijst bouw je op a.d.h. van de tabel met artiesten. Je hebt niet zoveel opties bij het maken, maar je kunt wel sorteren op bijvoorbeeld artiestennaam. Je kiest, bij het maken, voor het veld ArtiestID, en de artiestennaam. Kies, als je de optie hebt, voor de optie <Sleutelveld verbergen> als je die tegenkomt bij het maken. Maak ook de kolom Artiestnaam breed genoeg, zodat je alles goed kunt lezen.
We gaan eerst verder met de tweede keuzelijst. Ook de tweede keuzelijst maak je met de wizard. Kies, als de wizard is opgestart, de optie <Waarden in keuzelijst opzoeken op basis van waarde die is geselecteerd in de keuzelijst met invoervak>.
Als het goed is, krijg je nu de mogelijkheid om het ArtiestID uit de tabel Artiesten te koppelen aan het ArtiestID uit de tabel Liedjes. Als je de wizard nu verder afmaakt, heb je, als het goed is, een keuzelijst waarvan de tweede afhankelijk is van de eerste.
Als je er niet uitkomt, hebben we uiteraard wel een paar voorbeeldjes liggen...
Michel