Dualboot met XP

Status
Niet open voor verdere reacties.

Yari02

Terugkerende gebruiker
Lid geworden
26 jun 2002
Berichten
1.621
Met Partition magic PRO 7.0 de dualboot gemaakt.
Eerst ME geinstalleerd en daarna XP. Het leek allemaal als een zonnetje te lopen. Echter, Me is op de primaire partitie geinstalleerd(zoals het hoort) en XP op een logisch station van de uitgebreide partitie. Daarom liep het uiteindelijk fout. Hoe maak ik een tweede primaire partitie aan, waarop dan XP moet komen. FDISK kan dit niet aan, wel EFDISK(heb ik gelezen). Is EFDISK ergens te downloaden ?
 
waarom maak je cp cd gewoon geen dualboot met xp cd
millenium op c en en dan xp cd erin en je kan dan kiezen op welke partitie je xp wil dualboot word dan automatisch gemaakt

in bios ff veranderen opstarten vanaf cd rom
anders word gewoon millenium overschreven
 
Het bekende blauwe scherm met een heel verhaal over de pagefile.sys. Niet meer aan de gang te krijgen, ook niet via veilige modus en de keuze ME of XP was ook niet meer te maken.
 
Probeer op te starten met de XP cd en kies voor de repair optie.

Wie weet wordt er dan een wisselbestand ( pagefile) aangemaakt.

Anders uithuilen en opnieuw beginnen.

lees hier voor meer informatie

http://www.pcfreak.cistron.nl/win_xp.htm

Je kunt ook nog met de WIN ME opstartdisk opstarten en na de prompt sys c: enter geven, maar dan start ie alleen op met WIN ME.
 
Xp toch geinstalleerd !

XP draait nu eindelijk. Er uiteindelijk achter gekomen, dat XP in combinatie met de Matrox G550 wel kan performen. Je moet de volgende stappen in volgorde uitvoeren :
1) 'Tijdens' de installatie van XP, moet je de beeldschermeigenschappen NIET door Windows XP laten aanpassen (XP vraagt op een gegeven moment of je dat wil);
2) Vervolgens heb ik de door XP geinstalleerde RAID-controllerdrivers vervangen door die van de fabrikant
(Highpoint). Gewoon via apparaatbeheer en daarbij zelf naar de directory gaan, waar de Highpointdrivers zich bevinden;
3) Als derde stap de Matrox G550-drivers geinstalleerd.
Achteraf dus, vrij simpel. Door verschillende opties telkens uit te proberen (en alles op te schrijven), lukt het altijd weer een (onoplosbaar lijkend probleem) toch uit de wereld te helpen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan