• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Excel Digibord in de zorg

Status
Niet open voor verdere reacties.

MarcoMarcoMarco

Gebruiker
Lid geworden
28 sep 2016
Berichten
7
Hoi,

Voor mijn collega's in de zorg probeer ik een Digibord te maken in excel.

Het bestaat uit de volgende tabbladen:

- Digibord, wat het oude whiteboard op kantoor vervangt. Hierin staat een tabel met de kamernummers, patienten gegevens etc.
- Overdracht, een printbare versie van tabblad Digibord met ruimte om te schrijven en een deel van de gegevens wat je nodig hebt op de dag. Het wordt automatisch opgesteld uit gegevens van tabblad Digibord en tabblad Dagstaat door middel van absolute verwijzingen.
- Dagstaat, hierin staan de opnames en ontslagen, wie BHV heeft, etc.
- Programmering, voor de lijstjes van gegevensvalidatie klaplijstjes.

Nu heb ik in tabblad digibord o.a. de volgende kolommen: ADL afspraken, ADL vaste dagen, Datum ADL eenmalig, UC vaste dagen, UC eenmalig.

In kolom ADL vaste dagen en kolom UC vaste dagen zitten gegevensvalidatie klaplijstjes met de volgende inhoud:

Dagelijks
Maandag, woensdag, vrijdag
Maandag, woensdag, zaterdag
Dinsdag, donderdag, zaterdag
Dinsdag, donderdag, zondag
Woensdag, vrijdag, zondag
Maandag, donderdag
Dinsdag, vrijdag
Dinsdag, zaterdag
Woensdag, zaterdag
Woensdag, zondag
Donderdag, zaterdag
Donderdag, zondag
Maandag
Dinsdag
Woensdag
Donderdag
Vrijdag
Zaterdag
Zondag

Nu zou ik graag willen dat als in het Digibord in kolom 'ADL vaste dagen' bijv. Donderdag, zondag wordt geselecteerd en in 'ADL afspraken' bijv. 'douchen' of 'wond linkerbeen verzorgen met cuticerin' is getypt, op donderdag en zondag, of welke geselecteerde dagen dan ook, de tekst in een cel in tabblad 'Overdracht' verschijnt, en op de overige dagen niet.

Ook wil ik de mogelijkheid om alleen op een vaste datum (kolom datum ADL eenmalig) de tekst uit ADL afspraken te laten verschijnen.

Voor UC wil ik dat het woord 'UC' in een andere cel in Overdracht verschijnt op de dagen die in Digibord zijn geselecteerd, en ook de vaste datum wil ik laten werken.

Help! :) Bedankt!
 
Marco,

welkom op Helpmij.nl!

Het is een goede gewoonte om een probleem te illustreren a.d.h.v. een excelbestand.
Dit bespaart de helpers heel veel typewerk, dat jij toch ook al gedaan hebt. Dus: graag ook je bestand plaatsen.
 
En om het extra moeilijk te maken. Wie is er verantwoordelijk als er een fout in je goedbedoelde bestand blijkt te zitten? Ik zou mijn vingers er niet aan branden, en geloof me ik ben IT-er van het type "to boldly go where no man has gone before"
 
Goed idee Haije. Het bestand heb ik op m'n werk, als ik daar weer kom zal ik het plaatsen.
RogerS, daar maak ik me geen zorgen over. Ik hoor zelf bij de verpleging en heb opdracht om dit op te zetten. De impact van dit bestand op de zorg is ook niet significant genoeg om juridische problemen met zich mee te brengen. Ik begrijp wel wat je zegt, bij een eerder digibord voor mijn eigen afdeling overwoog ik om er een soort automatische database voor patientengegevens in te maken, zou veel werk schelen maar heb ik uiteindelijk vanaf gezien omdat je dan qua gegevensbeveiliging in een grijs gebied komt.
 
Ik begrijp het, en ben geen medicus, maar iets als "wond linkerbeen verzorgen" kan volgens mij best wel verstrekkende gevolgen hebben als dit vergeten wordt. Aan de andere kant. Laten we het niet moeilijker maken dan nodig.

We wachten een voorbeeldje af. Kunnen we op inhoud verder discussiëren.
 
Hoi,

Hier is het Digibord. Ik heb mijn best gedaan om het te anonimiseren en evt. verwijzingen naar personen of bedrijven eruit te halen, mochten die toch nog aanwezig zijn graag negeren en deleten. Als een klaplijstje niet handig of moeilijk te maken is, zou ipv 1 klaplijstje (kolom q) ook voor iedere dag één kolom kunnen, waar dan een X of niets in kan staan bijv.;

ma di wo do vr za zo.
X

Bekijk bijlage Digibord openbaar1.xlsx

Ik kijk erg uit naar jullie suggesties!
 
Laatst bewerkt:
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan