• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Excel formules voor experts

Status
Niet open voor verdere reacties.

johandezeeuw

Gebruiker
Lid geworden
2 dec 2002
Berichten
358
Ik ben een budget aan het maken, zie ingevoegd voorbeeld.

Stel het totaal is 100, en dat is dus 25 per kwartaal

Na het eerste kwartaal weet ik dat mijn omzet 40 was, dus dat vul ik in C6. Voor de overige maanden blijft dus 60 over, oftewel 20 per kwartaal.

Kan ik dit doen obv formules?

Alvast hartstikke bedankt voor jullie tips!!

Johan
 

Bijlagen

  • Clipboard02.jpg
    Clipboard02.jpg
    48,3 KB · Weergaven: 53
Beste Johan,

Jouw budget neemt af naarmate je omzet hebt? Ik neem aan dat je uitgaven bedoeld?
Zie bijlage voor formules.

Fijn weekend,

Richard
 

Bijlagen

Beste Richard,

Dank voor je reactie, dit komt een heel eind!!

De grap is juist dat mijn budget gelijk blijft, want het is namelijk een jaarbudget in een seizoensbranche. Die 100 blijft dus, terwijl ik na elk kwartaal op regel 3 de gerealiseerde omzet invul.

In jouw voorbeeld moet ik steeds de formules veranderen, terwijl ik dit niet wil (mijn echte spreadsheet is heel groot)

Kun je op regel 3 een formule zetten waarbij ik na elk kwartaal de omzet handmatig invul (en dus de formule wis), en het restant in de overige cellen zie?

Alvast dank voor je hulp!
Johan
 
Super!! Het werkt!!

Zou je mij alsjeblieft ook willen leggen wat onderstaande formules precies betekenen, zodat ik het in mijn grote analyse nog beter kan toepassen?

Alvast super bedank,
Johan

=($B$3-SOM($C$3:C3))/(8-KOLOM())

=($B$3-SOM($C$3:D3))/(8-KOLOM())

=($B$3-SOM($C$3:E3))/(8-KOLOM())`

=($B$3-SOM($C$3:F3))/(8-KOLOM())
 
Hoi Johan,

=($B$3-SOM($C$3:C3))/(8-KOLOM())

$B3 is je budget voor het jaar,
Som($C3:C3) is de som van hetgeen reeds uitgegeven is,
8-kolom() is het aantal kwartalen dat nog resteert.
(in D3 is Kolom() gelijk aan 4; in G3 is Kolom() gelijk aan 7)

Jeroen
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Nieuwste berichten

Terug
Bovenaan Onderaan