• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Excel Piekuren Weergave

Status
Niet open voor verdere reacties.

damskie

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
23 okt 2018
Berichten
4
Lieve mensen,

Ik ben nu al een tijdje aan het stoeien met een probleem in Excel. Ik probeer vanuit een dataset een overzicht te maken waarin piekuren zichtbaar zijn. Ik wil dit overzicht verdelen in een tijdbestek van 24 uur onderverdeeld in 5 minuten.

Nu heb ik van de aankomende passagiers de exacte aankomsttijd en de tijd dat deze passagiers een specifieke ruimte weer verlaten. Middels de volgende formule krijg ik enkel het aantal passagiers op het specifieke aankomsttijd weergegeven. Ik beschik dus over 2 tijden, waaruit de duur kan worden afgeleid. Ik heb de momenteel de volgende formule gebruikt:
Bekijk bijlage Piekuren HM.xlsm
=SOMMEN.ALS(Blad2!$K:$K;Blad2!$H:$H;PeakhoursGates!B8:N8)

Hierbij krijg ik dus alleen de passagiers op dat tijdstip, daadwerkelijk komen de passagiers al eerder aan. Weet iemand hoe ik deze aankomst tijd kan toevoegen zodat er daadwerkelijk berekent kan worden hoeveel passagiers er aanwezig zijn?

Ik hoop dat iemand mij kan helpen:)

Groet
 
He Jan Karel,

Bedankt dat je de moeite neemt mij te helpen.:)

Ik heb het iets overzichtelijker gemaakt voor je in een nieuw bestandje.

Hierin staan de tijden welke tijden wanneer de passagiers aankomen en vertrekken (en eventueel de duur).

Groetjes

Bekijk bijlage Piekuren.xlsx
 
B2 wordt
Code:
=SOMPRODUCT((Tijden!$A$2:$A$830<=Piekuren!B$1)*(Piekuren!B$1<=Tijden!$B$2:$B$830)*Tijden!$E$2:$E$830)
Dan is er mogelijks de discussie of het gelijkteken er wel in moet staan, iemand die op dat exacte tijdstip aankomt of vertrekt, is die er dan al of nog ?
de volgende regels, dat begrijp ik niet
 
Laatst bewerkt:
Hartelijk dank, deze formule geeft inderdaad de juiste waardes weer. Nu ik het totale aantal passagiers heb wil ik deze nog onderverdelen in gebied A, B en C. In het bestand op het eerste tabblad staat nu een kolom met het gebied waaronder ik ze wil onderverdelen. Op het andere tab probeer ik met de volgende formule een onderscheid te maken:

=ALS(LINKS(Tijden!$D$2:$D$830;1)="A";SOMPRODUCT((Tijden!$A$2:$A$830<=Piekuren!B$1)*(Piekuren!B$1<=Tijden!$B$2:$B$830)*Tijden!$E$2:$E$830);"")

Echter filtert hij nu niet alle A, B, en C-tjes zoals ik zou willen.

Enig idee wat ik fout doe?

Bekijk bijlage Piekuren.xlsx
 
Probeer eens:
Code:
B2: =SOMPRODUCT((LINKS(Tijden!$D$2:$D$830;1)=RECHTS($A3;1))*(Tijden!$A$2:$A$830<=Piekuren!B$1)*(Piekuren!B$1<=Tijden!$B$2:$B$830)*Tijden!$E$2:$E$830)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan