Extra RAM geheugen

Status
Niet open voor verdere reacties.

newpckopen

Gebruiker
Lid geworden
8 nov 2011
Berichten
13
Goedendag,

Hier een scan van mijn Ram geheugen (computer van me pa).
Your Titanium MD8800 System Specs
Scan Id: F290302531D926C3

Memory:
DDR2 PC2-5300
Memory Type: DDR2 PC2-5300, DDR2 (non-ECC)
Maximum Memory: 4GB
Currently Installed Memory: 1GB
Total Memory Slots: 4
Available Memory Slots: 2
512MB
512MB
DDR PC2-5200
EMPTY EMPTY


Each memory slot can hold DDR2 PC2-5300 with a maximum of 1GB per slot.*

Nu wil ik graag deze kopen 2stuks (1GB per): http://www.informatique.nl/130600/kingston-valueram-kvr667d2n5-1g-1gb.html

is dit verstandig? En kan ik die andere 2 (512mb per) erin laten zitten? Of moet ik deze opschuiven?
Heb ik aan 1 extra stick al genoeg? Of maakt 2 het beter?

Alvast bedankt voor de reacties!
 
http://www.crucial.com/uk/store/listparts.aspx?model=Titanium+MD8800

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mGTT0Vcy0E4

http://www.memory-up.com/memory/MedionMD27455.html

Je hebt dus 4 sloten, je kunt dus (als ik het goed heb)

1e slot 1 GB stick
2e slot 512 MB stick
3e slot 1 GB stick
4e slot 512 MB stick

Je kunt ook 2 slots gebruiken, met 1 GB.

1e slot 1 GB stick
2e slot 1 GB stick

Meer dan 3 GB ram zou ik niet nemen, omdat je systeem maar 3.75 GB ram kan herkennen.

Meer informatie in de links!
 
Er zitten nu 2x 512Mb in. Ik wil er graag 1 of 2 1GB per stuk bij kopen.
Gaat dat lukken, moet ik eventueel de sticks opschuiven?

Dus dan kom ik op een totaal van 2 of 3GB. Kan maximaal 4GB in.
 
Je kan 2 keer een 1 GB stick kopen, en je moet gewoon alle ram uit je computer halen en het in de volgende volgorde er weer in stoppen:

1e slot 1 GB stick
2e slot 512 MB stick
3e slot 1 GB stick
4e slot 512 MB stick

Op je geheugen staat vast wel een naam of hoeveelheid geheugen, als dit er niet bij zit kan je altijd het RAM wat je er eerst uit haalt apart leggen. Dan weet je welke de 512 MB sticks zijn en welke de 1 GB :)

Je kan dus je oude geheugen erin laten zitten, en er 2 x 1 GB bij kopen!
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Meer dan 3 GB ram zou ik niet nemen, omdat je systeem maar 3.75 GB ram kan herkennen.

Bijna, 3,25 GB.

mocht je dan de volle 4 GB willen herkennen, moet je upgraden naar een 64-bits besturingssysteem. Maar dat vind ik de moeite niet waard. Maar dat was je niet van plan.
 
Oke, ik zal dus wel verschil gaan merken? En zoals ik begrijp: alle stekkers loskoppelen. kast openschroeven en dan sticks erin zetten. Moet ik ook nog de voeding uit zetten? (knop achter de pc)

Ten slot: welke zal ik nemen?
Deze denk ik gewoon? http://www.informatique.nl/130600/kingston-valueram-kvr667d2n5-1g-1gb.html
Dit is 667MHz, misschien is 800MHz beter, of kan de pc dit niet aan?
Heeft een C5 of C6 nog invloed?
 
Laatst bewerkt:
Alle KABELS loskoppelen. Let erop dat je altijd de computerkast vasthoud tegen statische elektriciteit. Let er goed op dat je het er goed inzet. En absoluut geen kortsluiting maken door bijvoorbeeld de schroevendraaier te laten vallen. Computers zijn kwerltsbaar: behandel ze als je meest waardevolle bezit.
 
Heb nu 2x 1 GB ram gekocht. model dat ik opgaf, maar die andere 2 sticks eruit gehaald, nu probeer ik dus deze volgorde: 1: 1gb 2: 512mb 3: 1gb 4: 512mb. Alleen hoe hard moet ik wel niet drukken? hij wilt er niet in klikken, ik heb goed naar dat gleufje onderaan gekeken en die staat er goed op.

Nog harder duwen?
 
Aan de zijkanten zie je twee putjes, daar moeten de haakjes naast de geheugensleuven in komen.

Maar blijf voorzichtig.
 
Jezus zeg gelijk striemen op me vingers haha. Wat moet je hard duwen. Ze zitten erin en pc geeft ook 3.00gb aan. Nu is alleen (nog steeds) de CPU 65 graden (te warm voor een pentium d). Op internet lees ik dat ik koelpasta moet gebruiken. Alleen weet ik niet of dit resultaat oplevert? Omdat ik het er ook nooit weg heb gehaald :D
 
65 graden is niet extreem of zo. Is dat in idle of in (zwaar) gebruik? Dat is gewoon warm, pas vanaf 75-80°C moet je je zorgen gaan maken.

(PS hier wordt mijn moederbord in idle/beetje gebruik 79°C, maar dat boeit me niet omdat die pc toch al erg oud is)

En je vraag kan op opgelost he? Het ram-gebeuren is allemaal gelukt.
 
jep slotje, bedankt voor de hulp.
Ik open een andere discussie voor een ander probleem.
 
Als je onderaan je eerste post even op Zet status opgelost klikt, kunnen wij dat ook meteen zien in eventuele zoekresultaten en meer.

Fijn dat het is gelukt.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan