@Haije, als ik nieuwe regels tussen voeg met info, dan komen er bij het filteren lege rijen tussen te staan, maar @emields had dit al opgelost.
@emields, dank voor het bestand, echter gaat er iets niet goed, als ik nu bijvoorbeeld LA en CON selecteer, dan geeft het filter in de pop up netjes aan dat er 12 rijen zijn, maar zodra ik op ok druk en er wordt een nieuwe tabel gemaakt staat er maar 1 rij?
@AD1957, thanks ziet er goed uit. Echter werkt het niet helemaal lekker, zodra ik 2 afdelingen ingevuld heb en filter, dan doet deze dat netjes, maar druk ik op sluiten of op het kruisje dan reset hij alles en krijg ik weer de originele lijst te zien en niet de gefilterde lijst.
En kan het tussenvoegen van rijen niet dynamisch gemaakt worden ipv een range aan te geven, als je alleen de beginrij aangeeft en currentregion erachter voegt, dan maakt het niet uit waar het eind van je tabel is toch, dan kan je regels tussen blijven voegen en het filter past zich automatisch aan?
Ik ben zelf nu ook een aantal dagen bezig geweest met het advanced filter en ik kom een heel eind (
https://www.youtube.com/watch?v=br5SGt59KLU) en kan ik meerdere kolommen die verschillende data hebben filteren, maar zodra er dezelfde data in staat gaat het fout (dus kolom V tot AB) en filtert er niks. Maar wat nog veel irritanter is en waar ik op dit moment effe niet helemaal goed van word, is dat het filter na een aantal x gebruiken ineens niet meer werkt en dat er een fout in de code zit, terwijl er helemaal niks aan veranderd is. Dit gebeurt voornamelijk als ik een keer switch tussen een tabblad en daarna terugga, dan werkt het filter niet meer. Maar voordat ik hiermee verder ga of hulp bij vraag, vroeg ik me eigenlijk af of onderstaande mogelijk is.
Ik heb onderstaand userform aangemaakt, waar multi select mogelijk is (middels crtl of shift te gebruiken). Zie de blauw gearceerde componenten.
Nu is mijn vraag, kan ik dit formulier werkend krijgen om te gebruiken als filter, zo staat alles in 1 formulier.
Het zou dan mogelijk moeten zijn om bijvoorbeeld de blauw geselecteerde zaken in de diverse listboxen aan te klikken en dan te filteren, er wordt dan uit meerdere kolommen gefilterd, maar het moet ook mogelijk zijn om maar 1 ding aan te klikken uit 1 listbox. Dus bijvoorbeeld uit de listbox fase, alleen DO en dan filteren.
Alleen de knop reset en sluiten werkt momenteel, ik kom er niet uit via internet hoe ik diverse listboxen combineer en filter op deze manier.
Dus is dit mogelijk wat ik vraag? Want het advanced filter is leuk, maar het zorgt er op dit moment wel voor dat ik een nieuwe lijst naast de bestaande lijst krijg (dit gebeurt niet bij de oplossing van AD1957) en dat mijn opmaak deels verwijderd wordt. Het voorbeeld van AD1957, gaat wel deels in de goede richting, alleen is dit dus uitbreidbaar naar mijn userform, zoals ik het zou willen?
Bijgaand een nieuw bestand met aangemaakt userform.
Ik weet dat ik nogal wat vraag, maar hoe dieper ik er nu zelf in zit, hoe meer mogelijkheden ik zie, alleen ik weet nog niet echt hoe dit precies te doen. Alvast dank voor de hulp.