fonts

Status
Niet open voor verdere reacties.

jeel2008

Gebruiker
Lid geworden
30 okt 2008
Berichten
839
hoe zit dat eigenlijk met fonts?
als ik een zeer zeldzaam font op mijn website zou gebruiken, moet degene die de site bekijkt dan ook dat font eerst downloaden zodat de browser het herkent, of is dat niet nodig?
 
De browser kiest automatisch een ander lettertype als het gebruikte lettertype niet op de computer van de gebruiker is geïnstalleerd.
 
hallo supersnail, ok bedankt,
dus eigenlijk is het vrij zinloos bizarre fonts te gebruiken?
ik bedoel, de kans dat een ander dat font heeft is gering te noemen.
 
Met CSS kun je met @font-face zorgen dat het benodigde font automatisch gedownload wordt. Maar, de licenties van de meeste fonts laten dit niet toe. je kunt, in plaats daarvan ook Cufon gebruiken, dit vermijdt het licentieprobleem maar je bezoekers moeten wel javascript aan hebben staan, wat meestal het geval is, en er kan wat vertraging zijn voordat mensen het goede font zien, afhankelijk van hun browser en de snelheid van hun PC.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan