Weliswaar wordt de mp3 file in javascript geopend maar de internet exlorer ziet dit ook als link. Het normale gedrag van de internet explorer is als deze een muziek bestand ziet in een url welke voorkomt in het lijstje te openen (bekende) bestanden zoals mp3, avi, wav enz. het geregistreerde pakket daarvoor opend. Dus in het geval van mp3 bestanden zal de internet explorer de default player openen om dit bestand af te spelen.
Er zijn allerlei muziek player programma makers, die bij installatie vragen of ze de default player voor de internet explorer moeten worden. Deze player zal dan in het geval van een url, de player gebruiken voor het afspelen van een mp3 bestand.
Daarnaast is het zo dat een mp3 bestand voor mensen met een analoog modem erg groot is, het mp3 bestand converteren naar wav is al helemaal geen optie want dit bestand wordt dan makkelijk 5 keer groter, om ervoor te zorgen dat anderen ten alle tijden de muziek bestanden kunnen horen moet je dit bestand converteren naar een formaat die niet standaard wordt opgestart door ingebouwde players.
Wat een mogelijkheid is, is het bestand converteren naar een *.au of *.snd formaat van Sun en dit bestand dan laden in een java applet of je gebruikt er een flash bestand voor. De mediaplayer kan geen flash bestand of java applet afspelen.
Verder kan ik melden dat bij een conversie naar een flash of java uitvoering de kwaliteit sterk achteruit gaat.
Dan is er nog een mogelijkheid die maar voor wenig mensen gelden, en dat is het gebruik van een streamingserver. Dan heb je geen kwaliteit verlies. Maar goed niet iedereen heeft een streaming server, en ik zou ook niet weten waar je gratis gebruik kan maken van een streaming server.
Een streaming server zorgt namelijk ervoor dat je geen verbinding legt naar een bestand maar naar een hosting. Dus daar kunnen de ingebouwde players niets mee. De streamingen die dan door een streaming server worden aangeboden kan op een aantal manieren worden ingebouwd in de website, vaak wordt daarvoor in de praktijk de mediaplayer verborgen in de site gebouwd.
Ach, ja.. het is wat met de multimedia ondersteuning op het internet. Dit zal naar de toekomst toe nog vele malen verbeteren.
