heeft Norton Antivirus nog nut

Status
Niet open voor verdere reacties.

rudy laurijsen

Gebruiker
Lid geworden
14 sep 2004
Berichten
132
Ik scan regelmatig met Norton Antivirus 2004 maar die is nooit in staat om iets te verwijderen. Hij scant altijd op kwaadaardige codes en vindt die ook altijd. Als resultaat staat dan bij iedere code verwijderen mislukt.
De soorten van kwaadaardige codes zijn meestal advertentiesoftware en inbelprogramma's. Ook krijg ik wel eens een foutmelding van Norton bij het maken van een topic op helpmij.nl (bloudhound.exploit)
dus mijn vraag is of ut nog nut heeft om Norton te gebruiken.
 
Als je systeem geinfecteerd lijkt, kun je altijd het beste een volledige scan in veilige modus uitvoeren.

Daarmee heb je de meeste kans dat de virussen verwijderd kunnen worden.
 
Natuurlijk heeft Norton AntiVirus nog nut. Jij zou je beter eens druk kunnen maken om de vraag hoe het kan dat jij steeds weer advertentiesoftware (d.w.z. adware en spyware) en inbelprogramma's (d.w.z. pornodialers) op je pc hebt staan. Verdiep je met andere woorden eens in het verwijderen en vooral ook voorkomen van spyware-infecties: http://home.planet.nl/~kleyn080/Spywareinfonl.html
 
Dat heeft nut.

Hoewel ik geen voorstander van Norton ben, heeft het scannen op virussen wel nut.

Ik zelf gebruik AVG free, dat zoals de naam zegt gratis is en geen slak van je PC maakt.

Als jij op internet op ja klikt of via verborgen links een programma op je PC krijgt, moet je in de sectie virussen een HijackThis log zetten (eerst gebruiksaanwijzing lezen)

Dan zullen onze experts je helpen.

Eric.

P.S. The vampier slayer was me voor.
 
ik scan regelmatig met spybot, cwshredder, clean up en met ad aware (die laatste iets minder vaak want dat duurt heel lang en als mijn zus op de pc gaat zitten sluit die dat toch weer af :@)
maar die vinden niet veel. En Norton die vind dan weer wel iets maar kan het niet weggooien.
en is bloudhound.exploit een virus of een fout van Norton (of van helpmij.nl)?
Ow ja en waar kan ik AVG krijgen?(als dat toch gratis is)
 
Geplaatst door rudy laurijsen
ik scan regelmatig met spybot, cwshredder, clean up en met ad aware (die laatste iets minder vaak want dat duurt heel lang en als mijn zus op de pc gaat zitten sluit die dat toch weer af :@)
maar die vinden niet veel. En Norton die vind dan weer wel iets maar kan het niet weggooien.
en is bloudhound.exploit een virus of een fout van Norton (of van helpmij.nl)?
Ow ja en waar kan ik AVG krijgen?(als dat toch gratis is)


Als het om "bloodhound.exploit.6" gaat, dat is een wat overspannen reactie van Norton. Je hoeft je daar geen zorgen om te maken, TENZIJ jouw Windowsversie en jouw IE niet up-to-date zijn.

In HijackThis-logs van AVG gebruikers zie ik (en zien alle andere deskundigen) het ene na het andere afschuwelijke virusfestijn langskomen, dus ik zou je echt aanraden Norton te blijven gebruiken.

Vindt Norton iets dat niet verwijderd kan worden, scan dan gewoon even in veilige modus met Norton. Dan lukt het meestal wel. Tenzij het in systeemherstelbestanden zit; dan moet je gewoon even systeemherstel uitschakelen, de pc opnieuw opstarten en dan systeemherstel weer inschakelen (als je ME of XP hebt althans). Maak verder altijd vóór het scannen met een virus- of spywarescanner even alle tijdelijke mappen leeg. Dat kun je bijvoorbeeld met CleanUp! doen. Ook dat kun je trouwens in veilige modus doen, als je wilt dat echt álles wordt opgeruimd.
 
Geplaatst door buffy


TENZIJ jouw Windowsversie en jouw IE niet up-to-date zijn.

In HijackThis-logs van AVG gebruikers zie ik (en zien alle andere deskundigen) het ene na het andere afschuwelijke virusfestijn langskomen, dus ik zou je echt aanraden Norton te blijven gebruiken.

(als je ME of XP hebt althans)

Ik heb IE 6.

Dat van AVG laat maar zitten dan.

Ik heb windows 98SE.
 
Ik scan voortaan met Norton gewoon in de veilige modus. Als dat niet blijkt te helpen vraag ik dat dan wel weer.
iedereen bedankt voor de hulp:thumb:
 
Geplaatst door buffy




In HijackThis-logs van AVG gebruikers zie ik (en zien alle andere deskundigen) het ene na het andere afschuwelijke virusfestijn langskomen, dus ik zou je echt aanraden Norton te blijven gebruiken.


Als je AVG goed insteld, doet hij z'n werk zeker net zo goed als norton.
Op één van de pc's draait al jaren AVG, deze controleer ik regelmatig met NOD32 netwerkscan en met diverse on-line scanners en er wordt nooit een virus gevonden (wel regelmatig onderschept)
Het nadeel van AVG is dat de update interval standaard op 14 dagen staat terwijl er bijna dagelijks update's voor uitkomen en standaard staat ook het gebruik van 'heuristic flags' ook uit. Zet deze aan en de update interval op iedere dag en er komt (hier in elk geval) geen virus door.
Dat wil nog niet zeggen dus dat het een slecht programma is, maar dat de instellingen niet juist zijn.
Als je hier zo op het forum rondkijkt is ook Norton lang niet altijd betrouwbaar (lees vlekkeloos werkend) meer, bovendien, de aanslag die norton pleegt op je intern geheugen is belachelijk en totaal overbodig zoals blijkt uit vele andere AV progjes die het met vele malen minder kunnen doen en ook betrouwbaar zijn.
 
Maestro bedankt.

Versie 7 staat standaard op twee dagen en heuristic aanzetten moet je wel zelf doen, waarom weet ik niet.

Ben zeer tevreden met AVG.

Bovendien vind ik Norton dwars, want ik mag hem niet installeren in een aan een map gehangen drive (zonder drive letter).

Eric.
 
Met norton is dat ook geen probleem je hoeft maar in de log te kijken om te zien wat er gebeurd is.Dan kan ik gewoon naar verwijderen in die log gaan en hij verwijdert deze. Blijft nooit iets achter.
 
Ik heb spyware blaster en spyware guard geinstalleerd.
Maar ik heb nog een vraag.
Een tijd geleden deed ik wel eens vaker spellen van wild tangent. Dat is een software die spellen ontwikkeld waarvan de demo's gratis zijn maar de full version's niet.
Wat bleek was dat die hele wild tangent een en al spyware was. Het meeste heb ik inmiddels verwijderd maar bij het configuratiescherm staat nog een Wild Tangent control Panel. Iemand een idee hoe ik die moet verwijderen? (de update heb ik uitgeschakeld en het logfile logging lvl op minimal gezet)
 
Het probleem is dat ik dat al 2x heb gedaan nadat het er op stond. Maar het is er nog steeds.:confused:
 
Oplossing 1:

1. Start the registry editor. This is done by clicking "Start" then "Run". (The Run dialog will appear.) Type "regedit" without the quotes and click OK. (The registry editor will open.)

2. Browse to the key:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

3. In the right pane, delete the value called 'wcmdmgr' and 'WT GameChannel', if they exists.

4. Exit the registry editor.

5. Restart your computer.

6. Delete the following directories and thier content if they exist:

C:\Windows\wt\
C:\WINNT\wt\

Tweede oplossing:

Ok, search your drive for a file called "wtcpl.cpl". It should be found in your C:\Windows\System32 or C:\Windows\System folder. This is the file that is showing the applet in your Control Panel. Try and delete it. If the OS will not let you delete it, go and download the program "MoveOnBoot". Here's the link:

http://www.webattack.com/get/moveonboot.html

Install and run this program. Select the file through the program and have it marked for deletion. Reboot your system and the file should be gone (along with the applet in your Control Panel).
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan