Hoi brbr,
Ben ik weer. Als je Filzilla geopend hebt, even checken of de lokale en de externe mappenboom aan staan (menu Beeld):
Zo kunnen we zien wat we doen! - Nu rangeer je in de linker vensters naar de map waar je site in staat.
Aan de rechterkant ga je naar het mapje waar je je index.html in hebt neergezet. Dan zie je die index.html in het onderste venstertje aan de rechterkant staan.
In dat venstertje geef je een rechter-muisklik. In het context-menutje klik je op "map aanmaken". In een pop-up venstertje vraagt Filezilla nu vriendelijk, hoe die nieuwe map moet heten.
Jij wilt 'm "mijnwebsite" noemen, dus dan vul je dat in. Klik op OK, en dan zou het mapje er aan de rechterkant bij moeten staan.
Mapje vullen?
Dan dubbelklik je op dat mapje. Dan zie je linksboven in het (rechtsonder) venstertje een plaatje van een mapje, met twee puntjes erachter. Als je daarop dubbelklikt, dan ga je weer een mapje omhoog (gaan we dus niet doen). Verder staat er alleen maar <lege mappenlijst> in het vak.
Nu ga je naar de linkerkant, naar je lokale bestand
index.html. Dat selecteer je met één klikje, en dan sleep je 'm (zwiep) naar het rechtervenster met de lege mappenlijst.
Dan gaat Filezilla aan het werk, en even later zie je de index.html met de datum van uploaden en nog wat gegevens in het rechtervenster staan. Hij is er!
Kijken of het waar is: klik op
http://home.kpn.nl/breeb025/mijnwebsite. - Is het waar?
Als het gelukt is, kun je op dezelfde manier je
pag2.html enz. naar hetzelfde mapje slepen.
En als je onder
mijnwebsite/ weer een mapje nodig hebt (bv.
mijnwebsite/images), dan kan dat weer op dezelfde manier aangemaakt worden.
En dan is er ook nog de "snelle methode". Als je alles aan de linkerkant (thuis) in de goede mappenstructuur hebt staan, kan je ook hele mapjes van links naar rechts slepen. Nog niet bestaande mapjes op de server worden dan automatisch aangemaakt, en de inhoud van de mapjes thuis gaat keurig mee naar de server. Wonderbaar!
En tot slot: mocht je wat teveel naar rechts gesleept hebben, of iets is in een verkeerde map terechtgekomen: wissen kan ook (met de rechter muisknop: "verwijderen").
Succes!
CSShunter
PS: Waarom je je site in een submapje "mijnwebsite" wil zetten, weet ik niet. Het hoeft niet persé (en maakt het webadres om er te komen alleen maar langer).
Of is het de bedoeling dat er later ook nog andere sites onder hetzelfde homepage-domein
../breeb025/ komen (parallel aan die van jou)? Dan kan het inderdaad handig zijn om er een aantal "hoofd-submappen" in te zetten.
En dan kan er eventueel in de hoofdmap
../breeb025/ i.p.v. jouw huidige index.html een nieuwe index.html gezet worden, die dan het voorportaal is om naar de verschillende subsites te gaan. Zoiets als het Welkom-scherm wanneer je een pc aanzet met meerdere gebruikers.