Hoeveel connecties tegelijk kan MS Access aan

Status
Niet open voor verdere reacties.

EliasAmado

Gebruiker
Lid geworden
8 mrt 2005
Berichten
33
Beste Forumleden,

We maken momenteel gebruik van een VBA-applicatie (Word-sjablonen) waarmee allerlei standaard-brieven gegenereerd kunnen worden. Deze applicatie maakt gebruik van een aantal ini-bestanden (Afdeling.ini, Locatie.ini, Medewerker.ini, etc). Deze bestanden moeten echter beheerd (actueel gehouden) worden. Bijvoorbeeld als de naam van een afdeling gewijzigd wordt, moet er iemand dit in het betreffende ini-bestand doorvoeren. Aangezien de kans op fouten groot is, willen wij deze gegevens voortaan uit een Access-database halen. Echter weten wij niet zeker of MS Access geschikt is voor deze job aangezien de kans aanwezig is dat veel mensen tegelijk de applicatie gebruikt en dus tegelijk een connectie met de database moet maken. Het gaat voornamelijk om het raadplegen tabellen, zoals de afdeling-, locatie- en de medewerkertabel. Bijvoorbeeld bij het openen van het hoofdformulier wordt de connectie naar de database geopend en daarna worden de afdelingen, locaties in de comboboxen geladen en vervolgens worden de gegevens van de ingelogde medewerker op het scherm getoond. Na het tonen wordt vervolgens de connectie met de database gesloten. Soms kan de gebruiker ook zijn voorkeuren wijzigen. Dit zal echter niet vaak voorkomen, verwachten wij.
Er werken ongeveer 4000 mensen in de hele organisatie verdeeld over verschillende vestigingen (locaties).
Voor de duidelijkheid de database wordt alleen gebruikt voor het raadplegen van data, heel soms voor het wijzigen van de voorkeur, en hoeft dus niet geopend te worden. Er moet alleen een connectie (ADODB) met de database gemaakt te worden.

Weet iemand of MS Access dit wel aankan of andere suggesties?

Alvast dank.

Met vriendelijke groet,

Elias
:D
 
Laatst bewerkt:
Access97 kon ongeveer 20 concurrent users aan. De laatste versies kunnen waarschijnlijk wel meer aan. Je zou eens kunnen kijken op http://msdn.microsoft.nl
De manier waarop jij werkt kan omschreven worden als stateless. De gegevens worden opgehaald en de verbinding wordt verbroken. Op deze manier kan je natuurlijk wel meer gebruikers verwerken.

Weest gegroet,
Guus
 
Als je inderdaad een echte stateless toepassing maakt dan geef ik je nog wle een kans met 4000 gebruikers.
Dit betekent wel dat al je formulieren dan volledig unbound moeten zijn.

Ik denk dat ik het anders zou oplossen.
De huidige werkwijze met ini-files (of configuratie bestanden) is zo gek nog niet.
Voor het onderhoud van deze bestanden kun je dan weer wel een access toepassing maken.
Deze toepassing moet dan de uiteindelijke ini bestanden genereren en op de juiste plekken neerzetten.

Op die manier leg je het onderhoud van de gegevens op een centrale plek neer en het intensieve gebruik decentraal.

Nadeel van deze oplossing is wel dat mensen nog steeds in staat zullen zijn om de ini files onderhands te wijzigen. Ze zullen dat echter snel afleren als hun wijzigingen met de eerstvolgende formele wijziging overschreven zullen worden.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan