Internetverbinding eerst goed dan zeer traag.

  • Onderwerp starter Onderwerp starter peha
  • Startdatum Startdatum
Status
Niet open voor verdere reacties.

peha

Gebruiker
Lid geworden
24 sep 2004
Berichten
8
Betreft een computer die vanaf scratch werd opgeladen met Windows XP en Norton antivirus 2003.
ADSL-modem geconfigureerd en dan onmiddellijk de life-update voor Norton anti-virus gelopen.
Daarna is het servicepack2 voor XP er via het internet opgezet. (is een grote file en deze ging er relatief snel door)
Na opstart van de computer werken zowel het e-mail programma als de internetbrowser eventjes snel en goed.
Na het derde 'Get Mail' commando loopt alles zéér traag.
Daarna wordt het zelfs onmogelijk om nog iets door de internetverbinding te krijgen.
Gebruik ik enkel de internetbrowser dan duurt het langer voor de zaak onwerkbaar wordt.
Berichten als 'server niet te bereiken' duiken dan eerst op, waarna het onmogelijk wordt om nog een site te bereiken.
Merkwaardig is dan ook dat onderaan in plaats van de doelsite-url-naam een doel-ip-adres komt staan.
Herstart men de computer dan werkt weer alles even goed waarna de internetverbinding vertraagd en vastloopt.
Heel het systeem is gescand, ook in veilige modus op virussen en alles bleek clean.
Vermoedelijk heeft het iets te maken met servicepack2 voor Windows XP.
Weet er soms iemand van gelijkaardige problemen en eventueel de oplossing?
 
Lees even het sticky bij adsl.graag meer gegevens.
 
Wat meer gegevens: De ADSL-modem is een Topcom Webracer 851. Deze modem synchroniseert snel en komt vlug ok te staan. (van zwart naar geel naar groen icoon in de program tray naast de tijdsaanduiding)
De kleur van deze icoon blijft altijd onveranderd groen, wat zou moeten wijzen op een goede ADSL-verbinding.
Ook de internetverbinding komt zeer snel tot stand. (Provider Scarlet)
Alleen duurt het plezier van een normale verbinding niet lang en wordt de internetverbinding snel onbruikbaar.
Weet iemand of een zogenaamd 'spyware' problemen kan veroorzaken op de internetverbinding?
Zal PC daar eerst eens op scannen. PC is van een vriend die nog minder van PC's kent dan ik. Het kan even duren voor ik de test daar uitvoer.
 
Iedereen bedankt voor de tips, maar het was wel degelijk servicepack2 voor XP dat de problemen veroorzaakte.
Misschien dat er een volgorde is, eerst de patches en dan servicepack, in ieder geval met een complete herinstallatie van XP werkt alles nu naar behoren.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan