Kick Open commando Epson TM-m30III printer

JoopXC

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
20 nov 2025
Berichten
2
Ik gebruik een POS programma met daaraan aangesloten o.a. een kassabonprinter van het merk Epson model TM-m30III. Elke keer als op die printer een kassabon afgedrukt werd kreeg de printer een commando van de kassasoftware of de kassalade te openen. Ook was er een toetscombinatie om de lade te openen zonder dat er iets verkocht werd of als er op A4 papier een factuur werd gemaakt op een laserprinter (de lade gaat dan normaal gesproken niet open).

Ik heb nu nieuwe computers en de software werkt weer en zelfs de kassabonnen worden weer afgedrukt en de lade gaat dan ook open. Alleen nu komt het; de toetscombinatie om de lade te openen werkt jammer genoeg niet meer.

Ik heb toch nog met een trucje op een ander geopend scherm van de instellingen van de printer een toets gevonden om de werking van de kassalade te testen en op die manier de lade open te krijgen bij een contante betaling en een mooiere print via de laserprinter.

De vraag nu; zou er een manier zijn om de lade op een of andere manier toch te openen binnen het kassaprogramma of een heel simpel commando uit te laten voeren zodat je niet elke keer helemaal in de configuratieschermen van de printer dit trucje uit moet halen om de lade te laten openen?

Alvast bedankt voor de eventuele tips of reacties!

Vriendelijke groet Joop

(P.s. De "oude" printer, via een parallelle poort aangesloten, was een Epson TM-88, In de layout van de bon stond ergens heel random een hoofdletter A (tussen haakjes geloof ik) die letter leek zorg te dragen voor het kassalade open commando tijdens/na of voor het afdrukken).
 
Kassalade is meestal gewoon serieel. Kwestie van het juiste bit naar de juiste pin sturen. Ik zal eens in mijn archief kijken. Hebben we ooit een losse applicatie voor geschreven die enkel deze functie heeft. Geen idee of deze nog werkt op een moderne computer.
 
Tien tegen een dat er een macro ingesteld stond op de oude computer die de toetscombinatie koppelde aan een opdracht om de lade te openen.

Welke kassalade gebruik je en hoe is deze nu aangesloten?
 
Tien tegen een dat er een macro ingesteld stond op de oude computer die de toetscombinatie koppelde aan een opdracht om de lade te openen.

Welke kassalade gebruik je en hoe is deze nu aangesloten?
Die toetscombinatie zat waarschijnlijk in software, die ik nog steeds gebruik, maar met de nieuwe printer werkt die jammer genoeg niet meer. Alt1 was het commando, terwijl het kassa afrekenscherm geopend moest zijn. Dit commando werkte alleen maar als er eerst een bon fysiek geprint was. Dat kon ook een bon van de dag daarvoor zijn... De rest van de dag werkte het dan gewoon.
De nieuwe(re) Epson printer is via USB aangesloten en die wordt op een andere manier aangestuurd bedenk ik zo. Er staat dus in de layout van de kassabon ergens in de kop heel random een hoofdletter A, die zorgt ervoor dat de lade opengaat bij het printen.
Met het "test" commando omzeil ik het probleem maar het zou mooier zijn om met die toetscombinatie dat "test" commando te executeren.
:)
Ik weet wat er gebeurt alleen heb ik de kennis niet om dat commando om te zetten in een bestand of commando.
Alvast bedankt voor je inbreng!
Bericht automatisch samengevoegd:

Tien tegen een dat er een macro ingesteld stond op de oude computer die de toetscombinatie koppelde aan een opdracht om de lade te openen.

Welke kassalade gebruik je en hoe is deze nu aangesloten?
Dat ding is stokoud en heeft geen merknaam voor zover ik weet, 23 jaar om precies te zijn en wordt aangestuurd met zo'n telefoonstekkertje in de kassabonprinter. De NUC pc's die ik nu heb hebben geen parallelle poort meer dus werd ik gedwongen de printers te vernieuwen. de kassalade gaat open hoor maar alleen met een bonnetje en soms willen we afdrukken op A4 vanwege een grotere aankoop i.v.m. garantie en een betere uitstraling. Dit in combinatie met een contante betaling behoeft dus een signaal naar de kassalade om open te gaan zonder te moeten rommelen met sleuteltjes of onder de toonbank rommelen aan een palletje om de lade handmatig te openen. Dit ziet er nogal klungelig uit vind ik... :-)
Bericht automatisch samengevoegd:

Als er geen makkelijke oplossing komt dan geeft het niet hoor! Ik maak dan gewoon gebruik van de "workaround" die ik boven beschreven heb. Daar moet ik dan maar mee leven, er zijn ergere dingen!
 
Laatst bewerkt:
Terug
Bovenaan Onderaan