Linux notebook cards

Status
Niet open voor verdere reacties.

gast0231

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
7 feb 2008
Berichten
0
Hallo allen,

Ik heb sinds vanochtend mijn laptop aan het draaien op Ubuntu 9.04, en nu wil ik graag weer kunnen internetten. Het gaat om een wat oudere laptop waarin geen wlan kaart zit. Nu heb ik hier twee cardbuskaarten, namelijk een "SMC2835W" en een "Belkin F5D7010 ver. 7000df", en deze wil ik werkende zien te krijgen. Nu heb ik op internet gelezen over ndiswrapper o.i.d., maar dit krijg ik niet werkende.

Daarom vraag ik dan ook jullie hulp. Wat moet ik doen om een van de twee kaarten werkende te krijgen?
 
Kan je hetvolgde doen en de output hier posten:
Druk alt+F2 en tik 'gnome-terminal'
Daar tik je:
pccardctl ls

Dan kunnen wij iets duidelijker zien om welke kaarten het gaat
 
Inmiddels heeft Ubuntu, naar mijn weten, vol automatisch de SMC herkend, en ik kan nu dan ook de netwerken van o.a. de buren zien.

Nu heb ik op onze andere computer een AD-HOC netwerk ingesteld, welke ook de internetverbinding deelt, maar deze word door Ubuntu niet gevonden. Wat kan ik hier nu weer aan doen :( ¿¿¿
 
Niet alle linux drivers voor draadloze kaarten ondersteunen ad-hoc.
Meer informatie kan je vinden op http://wireless.kernel.org

Het kan ook zijn dat je een kanaal hoger dan 11 gekozen hebt voor je ad-hoc netwerk (12 of 13 dus).
Soms denk linux dat hij in de VS is en daar loopt wifi maar tot 11.
En wordt de kaart dus automatisch beperkt tot kanaal 11.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Nieuwste berichten

Terug
Bovenaan Onderaan