• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Mail (Outlook) generen vanuit Excel

Status
Niet open voor verdere reacties.

katertje123

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
1 okt 2018
Berichten
2
Intro:
Ik werk bij een aannemersbedrijf en moet voor mij werk veel offerte aanvragen versturen naar diverse onderaannemers (OA's).

Situatie
Wij hebben digitaal een onderaannemerslijst (inn Excel) met honderden onderaannemers. In deze lijst maken wij een selectie OA's waarvan wij denken dat ze geschikt zijn voor het betreffende project.
Nadat de selectie is gemaakt stuur ik deze onderaannemers één voor één een offerte aanvraag.
Bijgevoegd is een voorbeeld van deze lijst.

Dit kost natuurlijk veel onnodige tijd en kan sneller!

Ik ben zelf op internet opzoek gegaan naar manieren waarop ik vanuit Excel een E-mail kan generen in Outlook, maar ik kon er weinig over vinden.

Wel heb ik deze link gevonden:
https://www.helpmij.nl/forum/showth...-vanuit-Excel-rij-naar-veranderend-emailadres

In de bovenstaande link heeft de gene met de vraag een gelijkwaardig probleem als ik en is geholpen. Echter kan ik hier niet achterhalen hoe zijn probleem is verholpen.

Doel:
Ik ben opzoek naar iemand die mij kan uitleggen hoe ik in Excel een 'knop' kan maken die een e-mail genereerd en waardes uit het excel-document overneemt in het outlook bestand.

Bijgevoegd is ook een afbeelding van het format voor de offerte aanvraag (in Outlook). De waardes die '[zo]' zijn aangegeven, zijn waardes die ik automatisch wil laten overnemen vanuit het excel bestand.

Lang verhaal in het kort:
Ik heb in Outlook een format voor offerte aanvragen met waardes ('vragen') die per mail moeten ingevuld worden (vb: naam, plaats, adres, omschijving e.d.), en ik heb in Excel een document met de antwoorden op deze 'vragen'.
Ik ben opzoek naar een manier dat Excel/Outlook deze automatisch voor mij invult, zodat ik niet per project hoef te copypasten.

Mijn doel is om op de 'x' in de selectie te klikken en dat ik dan een outlook bestand krijg met de vragen ingevuld.

Bijlage:
Bekijk bijlage voorbeeld onderaannemerslijst.xlsx1Voorbeeld offerte aanvraag.PNG

Ik hoor graag van iemand!

Met vriendelijke groet,

Kevin
 
Behalve de knop staat er in het document van de link die je vond precies wat je moet doen om voor elkaar te krijgen.
 
yess,
ik zie in de referentie dat hij nu door te dubbelklikken op een cel een outlook-bestand opent met in gevulde waardes, maar ik kan niets vinden over het maken van deze knop.

hoe kan ik in mijn Excel-document een knop maken die een standaard outlook bestand (zie bovenstaande afbeelding voor het format) opent?

en als dat gelukt is;
hoe kan ik het outlook-document de waardes over laten nemen vanuit mijn excel-doc?

ik hoor graag van u/jullie
 
Laatst bewerkt:
Status
Niet open voor verdere reacties.

Nieuwste berichten

Terug
Bovenaan Onderaan