Multiple accespoints met twee AP's en één SSID

Status
Niet open voor verdere reacties.

pilootnour5

Terugkerende gebruiker
Lid geworden
22 nov 2008
Berichten
1.895
Hallo allemaal.

Beneden heb ik een router van Sitecom 300N staan. Wifi dat deze uitzendt is niet sterk genoeg om helemaal tot boven goed signaal te brengen dus is er een lange tijd geleden een tweede AP geplaatst boven. Er loopt een kabel van Sitecom naar Longshine. Zo heet de tweede AP. Voor een vrij lange tijd hebben de twee AP's andere namen en wachtwoorden gebruikt. Daarom moest ik als ik naar boven ging, van wifi switchen op mijn iPhone en Mac. Ik wilde het graag anders.

Op internet las ik op veel websites over meerdere AP's in een netwerk. Ik moest dezelfde SSID geven met hetzelfde wachtwoord en soort wachtwoord. Dit heb ik allemaal gedaan. Router 1, beneden, heeft de DHCP taak tussen 192.168.0.200 en 225. Boven heeft de AP geen DHCP aanstaan. Beide staan op een ander kanaal namelijk 6 en 11.

Nu werkt alles vlekkeloos op mijn iPhone en Mac. Maar in huis hebben we ook nog mobiele apparaten van Samsung en andere draadloze verbindingen die het niet doen. Zij krijgen geen IP adres toegediend. Wat doe ik fout? Zie ik iets over het hoofd? Heb heel lang rond gezocht naar een oplossing op internet maar nergens zie ik iets wat ik over het hoofd heb gezien.

Alvast bedankt!
 
Enige manier om dit op dit moment te doen binnen een enigszins acceptabel budget is via de nieuwe adapters van Devolo, bijv. deze -> http://www.devolo.nl/consumer/106_dlan-500-wifi_starter-kit_productinformatie_1.html?l=nl .

Devolo noemt dit Wifi Move, hetgeen in feite wireless roaming is. En dit is ook wat je wilt. Normaal gesproken vind je deze techniek alleen in de duurdere sets van €1000,- en meer. Nu dus ook een goedkopere variant beschikbaar. Eindelijk.


Het verschil tussen roaming en meerdere AP's met dezelfde SSID is dat je bij roaming steeds met het sterkste signaal wordt verbonden. Bij meerdere AP's blijf je verbonden met je eerste AP totdat het signaal helemaal wegvalt, pas daarna krijg je het signaal van een ander AP. Dat kan dus betekenen dat je een zeer trage Wifi verbinding hebt met een AP ver weg terwijl je letterlijk naast een veel sterker AP staat.
 
Is dit niet dezelfde techniek als repeaters.
Daar kan ook dezelfde ssid en wpa sleutel en kanaal worden toegepast.
 
Repeater is hetzelfde als een AP. Deze ondersteunen ook geen roaming.
 
Nee, daar vergis jij je in.
Een repeater is geen ap, bij een ap moet je een andere ssid en kanaal gebruiken.
Bij een repeater niet.
 
linksom, rechtsom, repeaters ondersteunen geen roaming. Tenminste niet de sets voor thuis/mkb, en dat is de functie die je graag zou willen.

Geloof me. In dit geval hoop ik zelfs dat iemand het beter weet, zou ik namelijk een heleboel mensen gelukkig kunnen maken met een fatsoenlijk dekkend wifi netwerk voor thuis. :D
 
Weet niet waarom, maar het werkt nu wel opeens. In ieder geval bedankt voor de hulp!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan