naamsverandering van de hoofdgebruiker.

Status
Niet open voor verdere reacties.

denooy

Gebruiker
Lid geworden
5 feb 2005
Berichten
47
L.S.
ik heb de pc met windows XP van het kantoor, waar mijn vrouw werkt, overgenomen en kom dan telkens de firma naam tegen via documents and settings.
Dat vind ik storend en bij het proberen om de naam te veranderen krijg ik een melding dat dit een systeemmap van windows is en derhalve niet veranderd kan worden.
Toch denk ik dat dit wel kan, maar weet niet hoe....dus......wie kan mij helpen?

Piet de Nooy.
 
Klik eens op dat icoontje (eendje, poppetje, of whatever ooit gekozen is door de aanmaker van het account) onder de startknop en kijk welke mogelijkheden je dan hebt.
 
Laatst bewerkt:
Sorry........
dus met de rechtermuisknop klikken op start?
Dan zie ik geen icoontje.....of begrijp ik het niet?

Piet de Nooy.
 
..........of ik vergis mij, maar had / heeft XP dan niet net zoals Vista in dat startmenu onder de startknop een icoontje in beeld?
 

Bijlagen

  • Presentatie1.jpg
    Presentatie1.jpg
    49,6 KB · Weergaven: 85
systeemmap

Nee klopt,die systemmap bij docs & settings kun je niet van naam veranderen of je zou windows opnieuw moeten installeren.Je kunt wel de firmanaam vervangen bij systeemeigenschappen( deze computer-rechtsklik-eigenschappen).Als je dat wil hoor ik 't wel want daar voor moet je 't register induiken! Je kan natuurlijk ook 'n andere account aanmaken met je eigen naam maar die andere account krijg je niet weg deze is aangemaakt tijdens de installatie als hoofdaccount en kun je naderhand niet verwijderen zonder herinstalleren!
 
Dat gaat in XP niet? Ik draai al enige tijd geen XP meer, ik heb nog wel een XP machine, maar die staat op zolder en ik had 't nog niet gecheckt. Dan is dit weer één van de vele mogelijkheden binnen Vista, want daar gaat het namelijk wél op deze manier.
 
Met de linker muisknop kom ik de programma's en met de rechter heb ik een menuutje, waar ik kan kiezen met o.a. openen/verkennen/zoeken/etc + gebruikers weergeven/gebruikers verkennen.
Als ik het open kom ik bij een bestand 'programma's en dat is in de windows systeemmap, welke die rotnaam heeft.

Dan staat er dus: C:\document and settings\............\menu start.
Dat ..........is dus de naam die ik wil wijzigen.
Het is de hoofdgebruiker? met een code [ die ik natuurlijk wel heb ]

Heb je er nu meer zicht op?
groet.

Piet de Nooy.
 
Dat gaat in XP niet? Ik draai al enige tijd geen XP meer

Ik denk ff dat jij op 't verkeerde been bent gezet,hij heeft 't inderdaad over de systeemmap bij docs & settings die aangemaakt is bij installatie van de OS,die kun je ook bij Vista niet veranderen.
 
Ik bedoel idd. de accountnaam die (in Vista) weergegeven wordt binnen het Introductiescherm en in het menu Start. Die zijn, zoals ik net even heb getest op de zolder, ook binnen XP te hernoemen. Ik heb het startbericht doorgelezen en daar wordt over de systeemmap gesproken. Da's idd. andere "koek".
 
Laatst bewerkt:
De makkelijkste manier is een nieuwe gebruiker aanmaken, de documenten van het ene naar het andere account kopieren en dan de oude weer verwijderen.

de beste manier.
Omdat het een pc van het werk is geweest kan het zijn dat men nog wat "werk" gegevens en instellingen heeft laten staan. Daarom zou ik de machine opnieuw installeren
 
L.S.
ik heb de pc met windows XP van het kantoor, waar mijn vrouw werkt, overgenomen en kom dan telkens de firma naam tegen via documents and settings.
Dat vind ik storend en bij het proberen om de naam te veranderen krijg ik een melding dat dit een systeemmap van windows is en derhalve niet veranderd kan worden.
Toch denk ik dat dit wel kan, maar weet niet hoe....dus......wie kan mij helpen?

Piet de Nooy.

Conclusie: de map die jij bedoelt is i.d.d. niet te veranderen zonder herinstallatie!
 
allemaal tot zover bedankt, ik overweeg aldus om Windows opnieuw te installeren, maar....
Dat heb nog nooit gedaan, moeten er dan dingen eerst gesaved worden o.i.d. of kan ik de CD in de pc stoppen en alles er over heen peren?
Hoop op een voor een leek goed antwoord, alvast bedankt.

Piet de Nooy.
 
Dat kán simpel zijn, maar is het lang niet altijd omdat sommige hardware verrekte lastig kan doen, met name geluidssoftware / scansoftware en netwerksoftware.

1. Belangrijk is dat in het bios van je pc "opstarten vanaf CD/DVD" als 1e bootoptie staat vermeld.
2. Als je over meerdere harde schijven of schijfpartities beschikt wordt het "installatie leven" een stuk aangenamer:
- kopieer vooraf de map favorieten naar een andere schijf
- kopieer (vanzelfsprekend) ál je brieven, foto's, films, etc. etc. ook naar een andere schijf(partitie)
- als je met Outlook werkt: kopieer alle .pst bestanden uit de map Outlook naar de andere schijf.
Heb je geen andere schijf of schijfpartities, dan kun je bovenstaande bestanden naar CD / DVD's branden of op een USB stick zetten.
3. Check vóóraf of je van álle hardware de installatie CD's hebt (printer, scanner, videokaart, netwerkkaart, TV kaart etc. etc.) en last but not least: de moederborddrivers CD.
4. héél, héél belangrijk: zorg dat je SP1, SP2 en eventueel SP3 van XP op CD hebt als je over een oude kale XP installatie CD beschikt waarop SP 1 en 2 niet staan.
5. Trek de internetkabel uit je pc en stop die er pas weer in nádat je SP1, SP2 en eventueel SP3 hebt geïnstalleerd.
6. nu ben je zover om de Windows CD in de lade te doen en op te starten
7. volg de schermpjes en kies voor formatteren van de schijfpartitie waar nu je oude Windows op staat
8. installeer daarna de nieuwe Windows
9. doe nu éérst de moederbord driver CD in de lade en installeer de drivers
10. installeer NU SP1 en SP2 van XP (Heb je SP3 ook, dan prima, maar die kan ook later middels Windows update als je die niet vooraf hebt gedownload)
11. installeer nu alle apparaten die XP niet automatisch heeft geïnstalleerd (check in apparaatbeheer welke apparaten nog niet goed zijn: cirkels met kruizen erin of uitroeptekens voor de apparaten geven dat aan)
12. stop de internetkabel in je pc en activeer / valideer Windows
13. ga naar Windows update en laat XP verder updaten
14. vaak vergeten maar wel nodig: herhaal de stap van Windows update enkele malen. Je zal zien dat na een volledige update sessie er weer nieuwe updates gevonden worden.
15. herhaal deze stap net zolang totdat Windows update zegt dat er niets meer te vinden is
16. zorg ervoor dat er ook naar updates van anderen wordt gezocht dan Microsoft (bijv. videokaart drivers)
17. installeer een virusscanner en update deze
18. installeer anti spyware software en update deze
19. voer schijfopruiming en daarna schijfdefragmentatie uit
20. installeer nu je overige programma's (Office, jouw eigen programma's etc. etc.)
21. zet de gemaakte kopien terug vanaf de USB stick of andere partitie of DVD
22. configureer je mailinstellingen
23. nogmaals schijfopruiming, defrafgmentatie
24. scan op spyware en virussen
25. je machine zou nu weer helemaal operationeel moeten zijn.

Ik geloof niet dat ik iets essentieels ben vergeten, anders zal een meelezer wel wat aanvullen.

Nogmaals: heb je een oudere XP installatie CD, zorg er dan voor dat je internetverbinding niet bestaat tijdens het installeren. Pas nádat je SP1 en 2 hebt geïnstalleerd mag die kabel erin.

Succes!
 
Laatst bewerkt:
Hartelijk dank voor alle moeite en ik zal m'n best gaan doen.

groet;

Piet de Nooy.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan