Nieuw systeem aanschaffen / upgraden

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik ben wel benieuwd naar die test dan..

Kijk, ik kan ook niet ontkennen dat elk moederbord verschillend is. Maar dan hebben we het over het verschil tussen bijvoorbeeld 500 en 495 mb per seconde. Elk benchmark programma merkt dat
verschil, maar jij niet. En ik net zo min. En daarom zijn de verschillen tussen moederborden te verwaarlozen zolang we het over doorvoersnelheden hebben. Pas als je flink gaat overclocken en 2 flinke videokaarten aanschaft worden verschillen belangrijk.

Neem maar van mij aan dat het voor jou niet belangrijk is, gezien de rest van de pc.

Even een opmerking van huishoudelijke aard; als je direct reageert op een bericht hoef je niet te quoten, dit maakt het topic onnodig lang. Moderater Frankwannet heeft dit op de voorgaande pagina al gemeld.
 
Laatst bewerkt:
Ohja sorry, ben ik helemaal aan gewend doe dit namelijk altijd ;)
Heb net een paar blaadjes van Tips en Trucs en Computer Totaal doorgelezen maar kon niks vinden.
Het was de editie waar wat over de geschiedenis van de proccessor werd verteld. En over de nieuwe amd bulldozers.

Kon het helaas niet vinden anders had ik het even gescand.
Volgensmij zat de hoogste op 550 mb/s en de laagste op 480 mb/s.
Het ging hier dan wel om de nieuwe moederboarden die nieuw zijn gekomen met de amd bulldozer proccesors.
 
Ik heb hier een drietal reviews van zowel Intel als AMD moederborden die gepubliceerd zijn tussen afgelopen herfst en nu.
AMD 990FX / 990X (Bulldozer): http://nl.hardware.info/reviews/2437/10/8-amd-990fx--990x-moederborden-review-benchmarks
AMD A55 / A75 (Fusion): http://nl.hardware.info/reviews/2364/11/9x-amd-a6a8-socket-fm1-moederborden-review-benchmarks
Intel Z68 (Sandy Bridge): http://nl.hardware.info/reviews/245...den-review-benchmarks-zonder-losse-videokaart

Zoals je ziet zijn er verschillen, maar die zijn niet wereldschokkend groot. Het verschil tussen bijvoorbeeld 480 en 550 mb/s ga je ook niet merken. Dat is nog geen 2 seconden op een DVD5 rip (4,7 gb): 4700 / 550 = 8,5 en 4700 / 480 = 9,7 seconden. Ik heb er nog nooit iemand met een stopwatch bij zien staan ;)

Als je nou een game pc neerzet van 2000 euro met 2 dikke videokaarten, een nieuwe Intel LGA2011 processor van 500 euro en 2 x 128GB SSD in RAID, ja.. Dan heb je een duurder moederbord nodig. Ga je een normale Sandy Bridge processor van 170 euro en een simpele videokaart gebruiken heb je helemaal geen duur moederbord nodig dat vanalles kan wat je toch niet gaat gebruiken.

Vergelijk het met een auto: als je alleen maar van huis naar de Albert Heijn rijdt en 'ie voor de rest in de garage staat, koop je dan een Rolls Royce Phantom? Nee, dan is een fiat 500 al genoeg voor je, mits je je ego opzij schuift ;)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan