Nieuwe laptop met Vista in thuisnetwerk

  • Onderwerp starter Onderwerp starter phal
  • Startdatum Startdatum
Status
Niet open voor verdere reacties.

phal

Gebruiker
Lid geworden
18 nov 2001
Berichten
227
Hallo Helpers,

Daar ben ik alweer met een volgende Vista-probleem.
Nog even herhalen wat ik in een vorige thread al schreef:
Nieuwe Toshiba laptop gekocht met Windows Vista Business (huiver).
Eerst kreeg ik het nieuwe toestel niet op mijn draadloos netwerk maar dat was mijn eigen schuld: had MAC-adres van LAN en WLAN door elkaar gehaald. Dat is nu opgelost.

Maar nu komt het volgende probleem: in mijn thuis netwerk draaien intussen 5 pc's: drie vaste met LAN-verbinding en 2 notebooks met draadloze verbinding.

De nieuwe notebook met Vista wordt door de andere toestellen (met WinXP) opgenomen in de lijst 'netwerklocaties'. Op het Vista toestel staat bij netwerk niets anders dan de router en de notebook zelf. Hoe komt dat?

Om de notebook in het netwerk op te nemen heb ik dit gedaan:
in geavanceerde systeeminstellingen heb ik de computernaam ingevuld en dan via Netwerk-ID dit toestel toegevoegd aan de werkgroep 'NIEUW' zoals mijn thuisnetwerk heet. Na herstart blijft enkel de router en de notebook zelf zichtbaar bij netwerk.

Wat moet er nog meer gebeuren om alle pc's van mijn netwerk ook op de nieuwe notebook te zien?
 
Zelf opgelost

Het netwerk is weer OK.
Het had te maken met de firewall van Norton Internet Security. Op alle computers heb ik het MAC-adres van de nieuwe laptop ingevuld bij de 'Vertrouwde computers' en daarmee was de klus geklaard.
Ik had het kunnen weten...
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Nieuwste berichten

Terug
Bovenaan Onderaan