Even de hoofdfilm met bv powerdvd afspelen wil vaak oplossing bieden.
DVD beveiligingen voor zover bekend zijn.
----------------------------------------------------------------
CCS is een beveiliging die het "onmogelijk" maakt om de bestanden op die op een DVD staan naar een computer te kopieëren (hd). Een computer mag op een datadrager maar één verborgen code zien, op een DVD heeft men meedere verborgen codes gebruikt zodat de computer het laat afweten omdat het bestand corrupt is. Normaal heb je geen last van deze code tenzij je de dvd wilt kopieëren voor "eigen" gebruik.
Regio codering, met deze codering wil men voorkomen dat dvd's in andere wereld delen wordt bekeken. De hoofdzaak voor deze beveiliging zijn de auteursrechten. Je kunt je voorstellen als een film in America uit komt op dvd en hier nog in de bioscoop draait dat het een hoop inkomsten scheelt vandaar de beveiliging. Een dvd kan ook regio vrij zijn zodat hij in elke dvd afgespeeld kan worden, er zijn ook dvd spelers die regio vrij zijn (gemaakt). De gebruikte regio in Nederland is 2. Veel dvd spelers kunnen regio vrij gemaakt worden wat niet meer inhoud dat de speler niet kijkt welke regio op de DVD staat en gewoon alles afspeelt. Er zijn ook DVD\’S die geen regio codering hebben en dus overal afgespeeld kunnen worden.
Macrovision is een beveiliging die al jaren wordt gebruikt op videobanden en nu ook op DVD. Deze beveiliging zorgt er voor dat als je twee videorecorders aan elkaar aan sluit dat het beeld continu licht en donker wordt. Deze beveiliging is zeer hindelijk, als u bijvoorbeeld via de video (omdat de tv maar één scart aansluiting heeft) naar de tv kijkt zal het beeld continu licht en donker worden. Ook treed de beveiliging op als je de dvd speler op een beamer (projector) aan sluit en hierdoor het onmogelijk maakt om normaal naar u duur aangeschafte dvd te kijken. Marcovision is een zeer lastige beveiliging die een hoop problemen veroorzaakt, het is daarom handig als deze uitstaat. De beveiliging werkt als volgt: op een aantal niet gebruikte beeldlijnen (teletekst) wordt een continu wisselend signaal gemoduleerd, dit signaal varieert van 0,5 volt tot 1 volt (laagste en hoogte waarde). Een video kijkt naar de hoogte van de ingangs spanning waar hij zich op insteld (licht en contrast). Een tv doet niets met dit signaal omdat u zelf handmatig het licht en contraststerkte kunt regelen. Een video heeft deze mogelijkheid echter niet en gaat zich zelf regelen, dit doet hij op de varieerende spaning van 0,5 tot 1 volt (laagste en hoogte waarde) met als gevolg dat het beeld steeds licht en donker wordt.
-------------------------------------------------------------------------