Outlook in combinatie met een Imap Gmail account (enkele vragen / problemen)

Status
Niet open voor verdere reacties.

mikey5659

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
21 jan 2011
Berichten
2
Beste mede forum leden,

Ik heb een gmail account en gebruik 3 PC's met Outlook (2 x outlook 2003 en 1x outlook 2007). Zoals zovelen had ik de behoefte om Oulook op alle 3 de PC's tegelijk te kunnen gebruiken en dat outlook dan exact op alle 3 de PC's hetzelfde doet. Na veel zoek - en probeerwerk lijkt het gebruik van Imap het eenvoudigst en voordeligst. Ik werk er nu een tijdje mee en het voldoet aan mijn wensen, ondanks de werking anders is dan ik gewend ben. Wat op de ene PC gebeurt doet de andere PC ook!!!! Belangrijk gegeven is wel dat ik op iedere PC nog een POP3 account (naast het Gmail - Imap account) van een andere provider heb lopen. Deze hoeven niet te synchroniseren omdat het 3 verschillende providers zijn. Mijn gmail account dient op iedere PC identiek te draaien.

Ik ben dus erg gewend aan POP3 (thuis) of Exchange (op mijn werk) en dan bemerk je dat er veel instellingen veranderd moeten worden om Imap enigszins dezelfde werking te laten vertonen als met POP3 of Exchange. Helaas krijg je de werking niet helemaal hetzelfde, maar dat zijn de keuzes. Hiervoor heb ik diverse instellingen gewijzigd. Echter, deze instellingen brengen ook afwijkingen met zich mee waarover ik enkele vragen wil stellen op dit forum. Ik kom er niet uit en vind nergens een echt passend antwoord waamee ik iets kan. Helaas is mijn engels niet goed genoeg om buitenlandse antwoorden te zoeken.

1) Om de verzonden mail (met Imap) niet dubbel in de verzonden items te ontvangen heb ik de instelling Kopie van berichten opslaan in map verzonden items uitgevinkt; Het probleem dat ontstond is dat de verzonden mail van mijn andere account / provider ook niet meer werd opgeslagen in de map verzonden Items. Hiervoor heb ik voor dat betreffende account een regel gemaakt en het probleem was opgelost. Echter, nu wordt de e-mail (van het andere account, dus niet Imap) op ongelezen gezet in de map verzonden items. Is hier een standaard en structurele oplossing voor? Dus een eennmalige instelling / regel die dit voor altijd op ongelezen zet.

2) De mail die ik in OUTLOOK 2003 via mijn Imap account verstuur komt in de submap VERZONDEN van Imap / Gmail te staan. Helemaal prima zoals ik het wil. Echter, de naam van de ontvanger blijft dan blanco (niet zichtbaar). Door de mail een keer te openen en te sluiten wordt de naam van de ontvanger pas zichtbaar ingevult. Dit is overigens in OUTLOOK 2007 niet aan de orde, hier zie je direct de naam vermeld staan. Andere oplossing is dat ik het leesvenster aan zet en 1 x klik op de desbetreffende mail (zonder te openen). Echter, het zou handiger zijn dat je hiervoor geen handelingen hoeft te verrichten. Iemand een oplossing???

3) Imap zou misschien niet nodig hoeven te zijn als er software zou bestaan die Outlook onderling kan synchroniseren waardoor POP3 gewoon het mooiste werkt. Nu heb ik wel iest gevonden: "scynchpst", maar het is me niet duidelijk of de meerdere outlook's dan tegelijk naast elkaar kunnen blijven werken. Eigenlijk zoeken veel mensen naar een POP3 mogelijkheid met de werking van Imap of zelfs exchange. Iemand een goede uitleg of alternatief???

PS: Een mailserver op een NAS of met Exchange gaan werken is me teveel van het goede en daarover heb ik te weinig kennis.
 
Hoi,

Je derde vraag:

http://www.olfolders.nl/

Wat betreft de andere denk ik dat je gedaan hebt wat mogelijk is.
Outlook is en blijft - met zijn pst-gegevensbestand - een 'personal folder' net als een persoonlijke agenda, die je ook niet tegelijk voor meerdere mensen gebruikt.
Dus het gelijktijdig gebruik op meerdere computers blijft daarmee altijd 'kunst en vliegwerk'.
Tenzij je inderdaad werkt met een mailserver, maar ik kan me inderdaad voorstellen dat dat overdone is in jou en veel andere situaties.

Ik heb een tijd het pst-bestand op een usb-stick gehad.
Die moest ik dus plaatsen vóórdat ik Outlook op de betreffende computer opende.
Mits deze discipline werkte het goed.
 
Laatst bewerkt:
Hoi,

Je derde vraag:

http://www.olfolders.nl/

Wat betreft de andere denk ik dat je gedaan hebt wat mogelijk is.
Outlook is en blijft - met zijn pst-gegevensbestand - een 'personal folder' net als een persoonlijke agenda, die je ook niet tegelijk voor meerdere mensen gebruikt.
Dus het gelijktijdig gebruik op meerdere computers blijft daarmee altijd 'kunst en vliegwerk'.
Tenzij je inderdaad werkt met een mailserver, maar ik kan me inderdaad voorstellen dat dat overdone is in jou en veel andere situaties.

Ik heb een tijd het pst-bestand op een usb-stick gehad.
Die moest ik dus plaatsen vóórdat ik Outlook op de betreffende computer opende.
Mits deze discipline werkte het goed.

Grandioos je reactie!!! Ik hoop natuurlijk op oplossingen in de sfeer van het doen van instellingen, maar het is goed om te vernemen dat ik eigenlijk niet meer instellingen kan doen als dat ik heb gedaan.

Ik ga eens met OLfolders contact opnemen. Het mag best iets kosten om zaken stabiel te laten werken zoals ik zou willen. Outlook zou de beste zijn als ze zelf hiervoor een tool ontwikkelen, maar ja dan komt de handel rondom exchange stil te liggen en dat willen ze ook weer niet.

In het verleden heb ik ook wel gerommeld met de PST file, maar dit is niet wat je moet willen. Op een gegeven moment had ik 3 e-mailadressen gemaakt die de mail naar elkaar door stuurde zodat ieder mailtje op iedere PC aankwam. De uitgaande mail had ik ingesteld namens 1 van de 3 adressen zodat ontvangers maar 1 e-mailadres van me hoefde te hebben. Maar goed, in iedere PC kreeg je afzonderlijke e-mail afhandelingen.....is ook niet optimaal.

Dank je voor je reactie.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan