PC Start willekeurig opnieuw op

Status
Niet open voor verdere reacties.

larrezz

Gebruiker
Lid geworden
30 apr 2008
Berichten
96
Hallo allemaal,
Het probleem dat ik ondervind, is dat mijn pc weleens opnieuw opstart uit het niks :S.
De ene keer gebeurd het tijdens muziek luisteren + internetten, de andere keer terwijl ik een film kijk of een spel speel. Het kan gewoon elk moment gebeuren. Wat die dan doet is : Hij freezed enkele seconde, dan hoor je de pc uit gaan, en dan start die weer op (gewoon weer bios enzo). Dan krijg je de melding: Windows 7 is onjuist afgesloten wilt u normaal starten?
Dus dan start je hem weer op en dan is er verder niks aan de hand.
Daarbij heb ik ook als ik de pc opstart, ik vaak enkele minuten moet wachten voordat hij verbinding heeft met het Netwerk. Hij moet constant de Livebox opnieuw identificeren :S.

Wat ik al heb gedaan:
Systeem volledig gescand op virussen, Hardeschijven laten controleren, defragmenteren.
Mijn oude IDE schijf eruitgetrokken.
Overclock teruggezet ( Stond op 3.2 Ghz, geheugen draaide wel op normale snelheid).
Windows 7 opnieuw geinstalleerd, en daarbij van versie veranderd. Ultimate 64 -> Professional 64 bit.

Ik draai Windows 7 Professional 64Bit ( Originele versie).
Asus M2N-SLI
Amd Athlon x2 64 6000+ @ 3.0Ghz (standaard dus)
4 GB werkgeheugen : 2x 1gb Kingston 800 mhz, 1 x 2GB Kingston Hyperx 800 mhz
WD 640GB WD6400AAKS sata 2 16mb Buffer
Samsung HD321KJ 320GB 16mb Buffer
Sapphire Radeon HD4850 512mb
Coolermaster Real power pro 520W
Club3d Theatron DD5.1 geluidskaart
Geen virusscanners o.i.d.

Ik weet het echt niet meer nu. Misschien hebben jullie enig idee?
Weten jullie misschien waar ik het foutbericht kan vinden dat normaal wordt opgeslagen bij een plotselinge restart?
 
Laatst bewerkt:
Krijg je geen blauw scherm met een foutmelding?

Nee, dat ben ik vergeten erbij te melden.
Dit vond ik dus ook zo raar. Daarom denk ik dat het een hardwarematige fout is.
Ik dacht zelf eerst dat die moeite had met de pc uit slaapstand te halen, maar dit werkt wel gewoon.
 
het kan denk ik 2 dingen zyn

1 je voeding zit aan zn stroom limiet en slaat hij daarom uit,

2 je computer word te warm waarna hij uitgaat
 
het kan denk ik 2 dingen zyn

1 je voeding zit aan zn stroom limiet en slaat hij daarom uit,

2 je computer word te warm waarna hij uitgaat

1. De voeding geeft constant 520W en kan tot 600W geven, daarbij heb ik eerst een test gedaan, en hij krijgt echt genoeg stroom ;).

2. Dat is wat ik ook denk, maar ik vind het erg raar want ik heb niet zo heel lang een nieuwe processor koeler gekocht ( Coolermaster Hypertx 3) en daarbij heb ik een goede airflow in mijn kast. Ik heb de Coolermaster Centurion 590, met voorin 1 12cm ventilator en achterin een 12 cm ventilator. Verder zit er ook een Fan Controller + Temperatuursensors in de voorkant van de kast (Zelf erin gezet). Deze gaat piepen als de temperaturen te hoog worden.
Het gebeurt vaak ook als er niet zo'n zwaar proces aan de gang is. Dus dan wordt de pc vaak ook niet te heet.
 
Idle:
Coretemp : 30 en 29
Kast : 30 ( Volgens Fancontroller)
Videokaart : 40 Graden
Moederbord: 36
Geheugen:40

Prime 95 @ Maximum Test ( 10 Minuten )
CPU : 41 , 39
Geheugen: 43
Kast : 31.5
Videokaart : 40
Moederbord : 37

Dit lijken mij toch zeer mooie temperaturen, of heb ik het hier helemaal mis?
 
Ik heb net mijn pc even schoongemaakt. In de voeding zat flink wat stof :$. Maar dat is nu allemaal schoon. Toen wilde ik hem aanzetten, en hij gaf gelijk weer problemen :S.
Nu is die al 5x opnieuw gestart ( in 15 minuten tijd) ( en zelfs 2x niet eens opgestart toen ik hem aan wilde zetten). Het lijkt wel of het probleem erger geworden is.
Wat me 1 keer opviel, was dat hij moeite heeft met het detecten van de Drives, en daarbij 1x de dvd brander niet vond. De DVD brander is net een half jaartje oud. ( LG , HL-DT-ST DVD Ram GH22LS30.

Zou dit dan het probleem veroorzaken ?
 
Het probleem is volgens mij opgelost.

Ik heb de hele pc uit elkaar getrokken, en alles opnieuw aangesloten.
Sindsdien heb ik er geen problemen meer mee gehad.

Toch bedankt voor het meedenken!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan