PC uitval bij opstarten

Status
Niet open voor verdere reacties.

DanBrandt

Gebruiker
Lid geworden
22 jan 2008
Berichten
5
Hallo, ik heb een vraag m.b.t. het uitvallen van een pc bij het opstarten.

Het betreft een P4 3.2 Ghz
512 MB ram
Asus P5AD2 Premium moederbord

De pc is nu zo'n 2 en een half jaar oud en heeft altijd goed gefunctioneerd maar sinds
een tweetal weken geleden kregen wij bij het opstarten een melding met overclocking failed.
Er is echter door onszelf niets ingesteld m.b.t. overclocking.
Na een aanpassing in de Bios (teruggezet op de standaardwaardes) was deze melding verdwenen.

Vandaag echter bij het opstarten van de pc viel deze na een paar seconden ineens uit.
Geen meldingen op het scherm of rare piepjes.
Nogmaals geprobeerd maar ook nu valt de pc na een aantal seconden ineens uit.
Bij een derde poging startte de pc wel enigszins op maar weer de melding met overclocking failed.

Ik wilde dus nogmaals de bios resetten om deze melding weg te krijgen maar,
ik kom niet meer in de bios. Als ik op Del heb gedrukt doet de pc nog de normale controles maar op het moment dat je dan in de Bios terecht zou moeten komen valt hij uit.
Nog een aantal malen geprobeerd maar de pc blijft uitvallen en ik kan niets meer aanpassen. Wat wel opvalt is dat de koelingfan van de processor vlak voordat hij uitvalt enorm terugvalt qua aantal toeren.

Iemand enig idee waar dit probleem vandaan zou kunnen komen?

Ik sta graag open voor suggesties
 
Dan zou ik eerst eens kijken of de ventilators nog wel allemaal opstarte en niet door stof stilstaan zodat de pc warm loopt !! Ook kan een ventilator kapot gaan !!

De melding overclocking failed kan komen door de noodloop van je moederbord.:o

Draaien alle ventilators goed controleer dan of alle koelribben nog vastzitten aan de chipset, cpu en grafische kaart.;)

Wat het ook nog kan zijn is dat je voeding niet goed meer werkt en de voltages die uit je voeding komen niet helemaal meer goed zijn !! :confused:

Het zijn maar wat suggesties die in me opkomen als ik je verhaal zo lees, ik hoor graag van je of je er wat aan hebt en anders zoeken we verder. :thumb:
 
Bedankt voor de suggestie.

Alle fans zijn doorgeblazen en draaien gewoon goed helaas. Ook de voeding lijkt het probleem niet te zijn. Ik had nog een andere voeding liggen maar ook hiermee hetzelfde probleem. De pc valt nog steeds uit.:confused:
 
Haal anders is alles los van die pc en laat alleen de grafische kaart erin zitten mits deze er los inzit en hang er alleen een toetsenbord en muis aan en start nog eens op.

Ben benieuwd.

Mocht dit niet werken draai de geheugen banken eens om.

Mocht dit ook niet werken hoor ik het graag en dan zullen we eens verder zien. :thumb:
 
overclock failed heb daar niets mee te doen.
dit kan al veroorzaakt worden door een niet goed werkende bios baterij.
indien nodig deze eerst eens vervangen
laad de standaard waarden eens in de bios.
je komt daar door middel van del toets meestal of ander woord vermeld bij post van je de pc.
laad dan default settings.
dat de pc uit val is dit alleen in windows normaale modus ??
probeer eens of de pc start in veilige mode en kijk of deze blijft draaien.
als deze gewoon blijft werken daar in veilige mode,
is er toch iets met windows zelf aan de hand.
denk aan een defecte driver of software
 
Laatst bewerkt:
Alles los gehaald behalve grafische kaart, maar ook dit geeft hetzelfde resultaat.
Hij slaat helaas nog steeds uit.:confused:

Ook het omdraaien van het geheugen gaf geen ander resultaat.

@Virtuosa, het probleem is dat ik niet meer in de bios terecht kom.
De pc valt uit op het moment dat ie daarnaar door moet schakelen helaas.

Ook als ik de Del toets niet gebruik om in de bios te komen, maar windows normaal wil opstarten slaat de pc uit. Dit gebeurt op het moment dat het windows opstartschermpje tevoorschijn zou moeten komen herlaas.

Tot zover in ieder geval alvast bedankt voor de reacties. Hoop dat er nog enige suggesties over zijn.:thumb:
 
dan kan je nog 1 ding proberen en dat is een andere grafische kaart proberen, Werkt dit ook niet ben ik bang voor je dat je moederbord eraan is !! Ik zou het anders ook nietmeer weten. Al lijkt het wel dat het moederbord uitschakeld op een te hoge temperatuur.:confused:

Mocht het moederbord nog steeds uitschakelen, wil ik van je weten als je de pc voor de eerste keer van de dag opstart verder komt dan dat je de hele tijd probeerd en de pc steeds sneller af gaat slaan. Dit is eigenlijk niet helemaal goed voor het stysteem maar je weet wel als de pc voor het eerst gestart word en hij komt dan wel tot het opstartscherm van windows dat je een warmte probleem hebt (is dit zo haal dan de cpu koeler eens los en kijk eens of er nog voldoende koelpasta tussen het blok en de processor zit), komt het systeem na afkoeling niet verder dan de dag ervoor wanneer je hem elke keer hebt proberen te starten dan ga ik twijfelen aan je moederbord en dan zal je naar een specialist moeten. Die het moederbord kan doormeten.:confused:

Ik ben weer benieuwd en succes verder met het systeem.
 
Alles los gehaald behalve grafische kaart, maar ook dit geeft hetzelfde resultaat.
Hij slaat helaas nog steeds uit.:confused:

Ook het omdraaien van het geheugen gaf geen ander resultaat.

@Virtuosa, het probleem is dat ik niet meer in de bios terecht kom.
De pc valt uit op het moment dat ie daarnaar door moet schakelen helaas.

Ook als ik de Del toets niet gebruik om in de bios te komen, maar windows normaal wil opstarten slaat de pc uit. Dit gebeurt op het moment dat het windows opstartschermpje tevoorschijn zou moeten komen herlaas.

Tot zover in ieder geval alvast bedankt voor de reacties. Hoop dat er nog enige suggesties over zijn.:thumb:

dat heb je er dus niet bij vermeld dat het gelijk bij het posten al uitvalde.
het post scherm zie je ook niet ?
waar alle irq's en harddisk staan vermeld.
probeer dan nig eens bios reset.
1 steker uit het stroom
2 zet de jumper op de uit stand of haal de baterij er uit voor 15 minuten.
3 daar na probeer je het opnieuw de pc te starten na dat je de baterij heb terug geplaatst.
heb je niet nog een voeding over of kan je misschien een te leen krijgen ?
ik vermoed nu dat de voeding niet echt 100% meer is.
weet je misschien ook wel merk deze voeding is en hoeveel watt deze zou geven.
 
Laatst bewerkt:
Wederom dank voor de suggesties. Fijn dat er mensen zijn die zo meedenken:thumb:

Het klopt inderdaad dat de pc bij de eerste keer opstarten iets verder doorloopt en dan uitslaat. Daarna valt ie steeds sneller uit. Ik zal vanavond proberen de koeler even eraf te halen om te kijken of dat wel goed is.

Ik zat zelf ook al te denken in de richting van een warmteprobleem of moederbord maar wist niet goed hoe dat te controleren.

@Virtuosa. Het post scherm komt nog wel tevoorschijn. Dat is ook het moment dat ik de Del toets in moet drukken. Maar als dan het moment daar is dat je normaliter in de bios terechtkomt valt deze uit.

Ik kom echter niet eens in de buurt van het opstarten van het besturingssysteem. De pc valt binnen een seconde of 20 al weg...
 
hmm als je de pc start doe dat eens met de zij plaat open en hou je hand is bij de cpu.
woord deze erg heet als de pc probeer op te starten ?
onthou wel dat je opnieuw koel pasta op de cpu aan moet brengen alvorens de cpu koeler,
herinstaleerd.
dus oude verwijderen en dan een rijst korel opnieuw aan brengen op de cpu core.
 
Nou, het bleek inderdaad een temperatuur probleem te zijn.:cool:

Koeling eraf gehaald bleek er zo goed als geen pasta tussen te zitten. Gelijk wat van dat spul erop gedaan en hij loopt weer prima door!!:thumb:

Vriendelijk bedankt voor de aangedragen oplossingen!!:thumb:
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan