Printer delen in Vista-netwerk lukt niet

Status
Niet open voor verdere reacties.

Dillon

Gebruiker
Lid geworden
27 feb 2007
Berichten
9
Ik probeer een netwerk op te zetten waarbij ik 2 PC's en een printer samen wil laten communiceren. Ik krijg de printer niet zichtbaar in de 'netwerk-omgeving' (dus via START > Netwerk).
Enkele feiten:
1.
Ik heb 2 PC's die allebei draaien onder Vista Premium.
2.
De printer (Canon Pixma IP4300), via USB aangesloten, heeft zich vanzelf geïnstalleerd en werkt goed via de PC waarop hij per USB is aangesloten.Ik heb dus geen software gebruikt. Als ik de Vista-driver download en installeer dan werkt de printer niet!. Dus die heb ik er weer vanaf gegooid.
3.
In de 'netwerk-omgeving' zie ik het icoontje van beide PC's staan en het icoontje van de router.
4.
Beide PC's internetten draadloos via dezelfde router.

Ik heb via de handleiding van Microsoft (op de PC en op internet) geprobeerd om een print te sturen vanaf de PC waarop de printer dus niet via USB-kabel is aangesloten. Dat lukt niet omdat het me niet lukt de printer in de 'netwerk-omgeving' te krijgen. Er wordt voortdurend gesproken over het installeren van de printer. Maar die is geïnstalleerd. Ik moet hem aan het netwerk toevoegen. Wat doe ik verkeerd?
 
Laatst bewerkt:
Hoi !

Beide PC's verschillende naam, zelfde werkgroep-naam ?

Zien de PC's elkaar wel ?

Ik heb hier een configuratie van 2 PC's met Vista en 2 met XP; de printer, geinstalleerd op een XP-PC, werd door de Vista's zonder problemen gevonden !

Heb je printer delen in Vista wel ingeschakeld ? (Start - Configuratiescherm - netwerken - onder 'n vinkje zetten bij printer delen)


Greetz,

Harry.
 
Beide PC's hebben een eigen naam, maar dezelfde werkgroepnaam (standaard ingesteld op: WORKGROUP).
Wat bedoel je met "kunnen ze elkaar zien"? Bij mijn vorige PC's (XP) heb ik de PC's laten 'pingen'. Zo kon ik zien of ze dezelfde sub-IP-groep zaten: 192.168.1.x.
Dat werkte toen goed, ook het printen. Dat pingen lukt me nu niet. Als ik nl. IPCONFIG intype met Vista (om ze te laten pingen), verschijnt het zwarte venster waarin de PC's elkaar uiteindelijk 'zien' heel snel in beeld verschijnen, en dat zweeft ook weer heel snel het beeld uit. Dus ik kan hier niks in zien en/of het ping-commando intypen. Hoe kan ik ze laten pingen of hoe kan ik zien dat de PC's in dezelfde sub-IP-groep staan?
Ik heb op beide PC's een map met verschillende MP3's. De mappen heb ik allebei gedeeld. Ik zie nu op het icoontje van de MP3's een kleiner icoontje met 2 of 3 poppetjes. Die liedjes die op de andere PC staan, kan ik vanuit de map 'Netwerk' zien en afspelen. Maar als ik bijvoorbeeld de standaardmap 'Bestanden' wil delen, dan krijg ik een melding dat dat niet gaat. Snap het ff niet.

Wat betreft het 'delen van de printer' heb ik het volgende gedaan. In de map met de printer, ben ik 'op de icoontje van de printer gaan staan' en heb via de rechtermuisknop op 'Delen...' geklikt. Vervolgens heb ik gekozen voor 'Alle gebruikers'. Ik zie nu bij het icoontje van de printer een heel klein ander icoontje staan, met 2 of 3 poppetjes. Dus ik ga er vanuit dat de printer zou moeten delen en dat ik hem vanaf de andere PC moet kunnen zien. Ik heb gelezen dat alle gedeelde apparaten zichtbaar moeten zijn in de map 'Netwerk'. Maar de printer zie ik er nog altijd niet staan. Ik doe dus iets niet goed.
Een vinkje heb ik nergens gezien of aanvinkt. Ik zal vanavond als ik thuis ben nog eens proberen.
 
Laatst bewerkt:
Hoi !

Als je in Vista cmd gebruikt moet je er rechts op klikken en kiezen voor: uitvoeren als administrator.

Schakel je UAC es uit. (Start - configuratiescherm-gebruikers).

Lukt het nu ?

Greetz,

Harry.
 
Nog even:

Start -configuratiescherm - netwerkcentrum - delen en verkennen.

Daar kun je een en ander aanpassen/instellen.

Greetz,

Harry.
 
Het is gelukt om de printer te delen.

Ik heb op de computer waar de printer niet via USB is aangesloten op de uitvoeringsregel (via START) ingetypt:
\\NaamVista-Computer\Naam gedeelde printer.
De printer installeert zich dan vanzelf.

Ik heb ook nog een laptop (XP). Daar heb ik datzelfde ook ingetypt.
De printer werd meteen toegevoegd, zonder dat hij zichzelf installeerde.

En de printer werkt via zowel de XP laptop als via de Vista PC.

In bestanden kijken gaat via dezelfde manier:
type in \\Naam computer of laptop waar de bestanden staan en voila, in een nieuw scherm staan alle gedeelde bestanden.
Als ik kijk via START > NETWERK zie ik de bestanden niet staan. Maar met de methode zoals hierboven omschreven red ik het wel. Harry Snor, toch bedankt voor je reactie.
Oh ja, wat ik ook vergeten was: de firewall van Norton omzeilen door de IP-adressen van de laptop en andere PC toegang te verlenen. De firewall blokkeerde het delen. Had ik eerder aan moeten denken, want dat had ik ook bij mijn XP-netwerk.:o
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan