• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Probleem met het maken van een formule over klantanalyses

  • Onderwerp starter Onderwerp starter wk1
  • Startdatum Startdatum
Status
Niet open voor verdere reacties.

wk1

Gebruiker
Lid geworden
8 mei 2015
Berichten
31
Dag Allemaal,

Weet iemand een oplossing hoe een formule er uit moet zien om te bepalen in welke maand een nieuwe klant is toegetreden en in welke maand een klant is gestopt. Zie bijlage.

Groet,

WK
 

Bijlagen

@ lambert
Ik denk dat jouw formule ook veel tijd/rekenkracht in beslag neemt (keer twee) met al die volatiele functies erin. De term
Code:
INDEX(C8:N8=0;0)
genereert ook een matrix. Heb je wel getest of hij echt sneller is?
 
Laatst bewerkt:
Bedankt Tim en Lambert,

Nu blijkt echter dat de situatie in de praktijk net even anders is. In de bijgaande sheet maak ik dat duidelijk. Misschien dat een van jullie nog een keer kan kijken. ?

Heel erg bedankt.

Groet,

WK
 

Bijlagen

als die mooie matrixformules te veel vertragen,
dan kun je eventueel vba gebruiken:
zie grijze cellen:
ps ik heb wel een beetje domme namen voor de formules gekozen
als je wil kunnen ze veranderd worden.
 

Bijlagen

Laatst bewerkt:
Ik zag dat in de formule voor 'maand waarin de klant geen klant meer was' de dollartekens niet helemaal goed stonden.
Dit kan in bepaalde situaties onjuiste resultaten geven.
Zo moet 'ie zijn (in O6):
PHP:
=ALS(INDEX($C6:$N6;MAX(ALS($C6:$N6<>"";KOLOM(C:N)))-2)=0;INDEX($C$5:$N$5;MAX(ALS(($C6:$N6>0)*($C6:$N6<>"");KOLOM(C:N)-1)));"nvt")
 
Laatst bewerkt:
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan